Co warto wiedzieć na temat mydła chlebowego?

Co warto wiedzieć na temat mydła chlebowego?

Mydło chlebowe jest polskim, modernistycznym produktem, który charakteryzuje się swoim prostym składem. Najważniejszym aktywnym składnikiem tego produktu jest kwas chlebowy. Zapewnia on nam bardzo ważną dla naszej skóry tak zwaną mikroflorę kwasu chlebowego, a także zupełnie naturalne enzymy. Jak to wygląda w rzeczywistości? Kosmetyk idealnie sprawdza się, jako środek przeznaczony do pielęgnacji naszej skóry. Odżywia, nawilża oraz reguluje pH naszej cery. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Czym skutkuje wykorzystywanie mydła chlebowego?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że nadaje się do każdego typu skóry. Mydło chlebowe jest bardzo delikatne, a dzięki jego działaniu jesteśmy w stanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia, czy też przywrócić nasze naturalne pH skóry, które bardzo często zostaje naruszone przez niewłaściwe środki myjące. Warto również wspomnieć, że środek ten nadaje się zarówno do mycia twarzy, jak i całego ciała. Nie znajdziemy w nim żadnych parabenów, SLES, SLS czy też żadnych groźnych detergentów. Umożliwia nam usunięcie nadmiary sebum, a także oczyszczenia por. Nie możemy także nie wspomnieć, że jest to produkt testowany mikrobiologicznie oraz dermatologicznie, dlatego jego działanie jest zupełnie bezpieczne.

Jak wygląda skład mydła chlebowego?

Produkt ten jak już wspomnieliśmy, cechuje się swoim prostym składem, w którym są wykorzystywane głównie łagodne środki myjące. Jednym z nich jest kwas mlekowy, który zmiękcza oraz złuszcza naskórek, który jest już zrogowaciały. W składzie spotkamy się także z tak zwanym Propanediolem, który działa łagodząco na wszelkie podrażnienia skóry. Składnikami aktywnymi są:

  • Zakwas chleba żytniego. Zapewnia wiele enzymów, witamin oraz wszelkich substancji odżywczych, których zadaniem jest wzmocnienie skóry;
  • Drożdże skóry. Są one niezwykle ważne dla zdrowia naszej skóry, jak i całego organizmu.

Warto również wspomnieć o takim składniku, jak melasa, która odżywia naszą skórę.

Jak pachnie mydło chlebowe?

Zapach tego produktu jest po prostu niesamowity i nie da się przejść koło niego obojętnie. Gdy je powąchamy, poczujemy zapach świeżo wypiekanego chleba wraz z delikatnie słodką nutą. Zapach jest naprawdę otulający oraz wspaniały, dlatego stosowanie kosmetyku jest bardzo miłe oraz przyjemne. 

W jakich wariantach występuje mydło chlebowe?

Mydło chlebowe to produkt, który możemy dostać w aż dwóch różnych wariantach. Oczywiście skład produktu w ogóle się nie różni, mówimy tutaj tylko i wyłącznie o wielkości buteleczek, ponieważ możemy postawić na opakowanie 500 ml oraz 250 ml. Całość jest elegancko zamknięte, a buteleczka wyposażona jest w pompkę, przez co użytkowanie jest bardzo przyjemne. Nie powinniśmy przejmować się, gdy na dnie opakowania zauważymy osad. Jest to zupełnie naturalne i świadczy o dobrym składzie chlebowego mydła.

Jak widać, mydła chlebowe to bardzo nietypowy produkt, który ma wiele zalet. Szereg witamin oraz enzymów, jakie jest w stanie nam zapewnić, sprawia, że naprawdę warto je stosować. Naturalnych mydeł chlebowych szukaj na https://domiuroda.pl >>

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć