Olejek lawendowy - co warto wiedzieć?
Lawenda charakteryzuje się intensywnym zapachem, działa terapeutycznie, ułatwia zasypianie oraz uspokaja. Olejek eteryczny wytworzony z lawendy można również stosować bezpośrednio na skórę, która dotknięta jest przez trądzik czy też łuszczycę. Jakie zastosowanie w kosmetyce ma olejek lawendowy i jak z niego korzystać w domu?
Olejek lawendowy i jego szerokie zastosowanie
Napar z lawendy pomaga na dolegliwości układu pokarmowego, natomiast olejek eteryczny znajduje swoje zastosowanie w branży kosmetycznej - znajdziemy go na etykietach przeróżnych produktów ponadto warto również stosować go bezpośrednio na skórę. Zawartość antyoksydantów działa na skórę ochronnie oraz przeciwstarzeniowo. Z tego powodu też lawenda znajduje szerokie zastosowanie wśród preparatów dla skóry dojrzałej. Olejek ma również działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Bardzo dobrze sprawdza się w walce z niedoskonałościami skóry. Powinny więc stosować go osoby, które mają trądzik. Wpływa on też pozytywnie na regulację sebum. Działa łagodząco, więc warto stosować go przy łuszczycy, owrzodzeniach czy stanach zapalnych. Wspomaga również gojenie się ran czy oparzeń słonecznych oraz obrzęków.
Lawenda pobudza również krążenie krwi i limfy, więc bardzo dobrze poradzi sobie w walce z niechcianym cellulitem. A wspomniane wyżej działanie przeciwgrzybicze sprawdzi się w stosowaniu na stopy.
Olejek lawendowy świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów. Wpływa pozytywnie na porost włosów oraz zapobiega ich wypadaniu. Dzięki regulacji pracy gruczołów łojowych zapobiega zbyt wczesnemu przetłuszczaniu się włosów, a jego łagodzące działanie sprawdza się w walce z łupieżem.
Stosowanie olejku w nierozcieńczonej postaci może wywołać reakcję alergiczną. Warto więc dodać go do toniku czy innego używanego przez nas kosmetyku do twarzy
Jeśli szukasz bezpiecznego - w pełni naturalnego olejku lawendowego, warto jest odwiedzić sklep internetowy domiuroda.pl >>
Przepis na olejek lawendowy
Stworzenie toniku łagodzącego w domowym zaciszu nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy susz lawendy zalać gorącą wodą, trochę odczekać, a następnie odcedzić kwiaty od wody. Warto jednak przejrzeć dostępność olejku lawendowego w sklepach. Nie jest to wielki koszt, jednak olejek nierozcieńczony znajduje szersze zastosowanie niż sam napar. Możemy dodać kilka kropli do większości używanych przez nas kosmetyków, co pozwoli nam korzystać z niego codziennie, przekonując się o jego zaletach i właściwościach na własnej skórze. A jak możemy się przekonać, olejek lawendowy posiada bardzo szerokie spektrum działań. Odpowiednie użycie i wykluczenie reakcji alergicznej pozwoli nam relaksować się przy jego zapachu czy też dbać o skórę. Sklepy internetowe oferują olejek lawendowy w różnych pojemnościach, co pozwoli nam dostosować dany produkt do indywidualnych potrzeb.