Glinkowanie lakieru - dopieść swój samochód

Glinkowanie lakieru - dopieść swój samochód

Nie zawsze dokładne mycie samochodu i woskowanie pozostawia efekt o jaki nam chodziło. Od jakiegoś czasu słyszy się o glinkowaniu lakieru, które dopełnia proces pielęgnacyjny naszego cudeńka na czterech kołach. O co tak właściwie chodzi z glinkowaniem i jak zrobić to poprawnie?

Lakier naszego samochodu każdego dnia poddawany jest wielu szkodliwym czynnikom. Jeśli nie będziemy o niego prawidłowo dbać, z czasem stanie się chropowaty, a efekt jaki robił, kiedy kupowaliśmy samochód, zniknie bezpowrotnie. Warto więc postawić na glinkowanie lakieru, które sprawdza się tam, gdzie zwykłe mycie nie daje rady.

Na czym polega glinkowanie lakieru?

Niedzielne popołudnie - myłeś dokładnie samochód przez parę dobrych godzin, zadowolony z efektów dotykasz lakieru i czujesz, że nie jest on idealnie gładki? Znamy to! Mycie samochodu nie usunie wszystkich drobnych zabrudzeń przyczepionych do lakieru, jak cząsteczki pyłu hamulcowego czy sadza. Rozwiązaniem jest tutaj glinka, przypominająca plastelinę, która sprawia, że lakier staje się gładki, a brud gorzej się przyczepia do śliskiej karoserii.

Przede wszystkim glinkowanie lakieru zwiększa efekt innych “zabiegów pielęgnacyjnych” Twojego samochodu. Jeśli bierzesz pod uwagę woskowanie i polerowanie lakieru, zdecydowanie powinieneś pomyśleć najpierw o glinkowaniu.

Jak wygląda prawidłowe glinkowanie lakieru?

Glinkowanie lakieru nie jest procesem skomplikowanym, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, aby wszystko poszło sprawnie, a efekty wbiły w fotel.

  1. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie i osuszenie samochodu.
  1. Następnie powinniśmy mieć już przygotowany lubrykant, który zapewnia odpowiedni poślizg i zwiększa bezpieczeństwo całego procesu.
  1. Odrywamy kawałek glinki i formujemy z niej spłaszczoną kulkę.
  1. Kolejnym krokiem jest pocieranie glinką wyróżnionych segmentów karoserii, używając przy tym lubrykantu.
  1. Upewniamy się w trakcie glinkowania, czy nie pominęliśmy jakiegoś miejsca i czy lakier jest gładki.
  1. Na koniec przecieramy samochód specjalną ściereczką.

Zaleca się, aby przeprowadzać glinkowanie lakieru samochodowego co najmniej dwa razy w roku.

Dowiedz się więcej o procesie glinkowania samochodu na http://powlokiceramiczne.edu.pl/ >>

przygotowanie do glinkowania lakieru

O czym warto pamiętać podczas glinkowania lakieru?

Glinka najlepiej działa pod wpływem temperatury, ale kiedy z niej nie korzystamy, należy trzymać ją w zamkniętym, chłodnym pomieszczeniu. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że jeśli glinka upadnie na ziemię, jest już nie do użytku. Jakiekolwiek zanieczyszczenia, które się na niej znajdą, np. mały kamyczek, którego nie zauważyliśmy, może porysować karoserię. W takich przypadkach dobrze jest dzielić glinkę na mniejsze kawałki.

Zabrudzenia, które powstaną podczas glinkowania lakieru, można przepłukać w ciepłej wodzie, wgnieść je do środka lub najlepszym rozwiązaniem jest oderwanie nowego kawałka.

Jeśli chcemy, aby było widać efekty naszej pracy związanej z pielęgnacją karoserii, nie powinniśmy pomijać tego ważnego kroku. Glinkowanie daje naprawdę rewelacyjne efekty i zwiększa skuteczność innych zabiegów pielęgnujących. Warto zapoznać się z tym specyfikiem i pożegnać się z chropowatą powierzchnią lakieru.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.