Idealna myjnia fryzjerska do salonu

Idealna myjnia fryzjerska do salonu

Na rynku dostępnych jest wiele myjni fryzjerskich. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, to jej stabilność, solidność i funkcjonalność. Dodatkowo powinna dobrze komponować się z wystrojem salonu.

Niezależnie od tego, jaki rozmiar ma Twój salon, myjnia fryzjerska to element konieczny. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, które pozwalają na dobranie idealnego modelu do Twoich potrzeb i możliwości.

Rodzaje myjni fryzjerskich

Myjnie wolnostojące sprawdzą się w mniejszych salonach. Pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, ustawić możesz je tak, by doskonale komponowały się z układem pomieszczenia. Dodatkowo przy takiej myjni postawić możesz fotel na kółkach, który posłuży Ci przy wykonywaniu innych zabiegów fryzjerskich.

Kolejnym wariantem nad, którym warto się zastanowić, są myjnie kompaktowe. Posiadają wbudowany fotel, więc lepiej wkomponują się w większych salonach fryzjerskich. Taka myjnia zapewnia przede wszystkim doskonały komfort, ponieważ misa jest odpowiednio dopasowana do fotela. Ten rodzaj myjni lepiej się prezentuje i nadaje salonowi nieco bardziej prestiżowy charakter. Dostępnych jest wiele modeli, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odpowiedni typ do wystroju Twojego salonu.

rodzaje myjni fryzjerskich

Misa myjni fryzjerskich

Najważniejszym elementem myjni jest jej misa. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów. Zarówno głębokie, jak i płytkie modele mają swoje zalety. To akcesorium fryzjerskie ma korzystnie wpływać nie tylko na komfort klienta podczas pielęgnacji włosów, ale także na wygodne warunki pracy dla fryzjera. Misa głęboka zapobiega chlapaniu wody, z kolei płytka pozwala fryzjerowi na większą swobodę w pracy. Istnieją również modele wyposażone w specjalne półeczki na kosmetyki, które zawsze można mieć pod ręką.

Niezależnie od środków, jakimi dysponujesz, na rynku dostępnych jest wiele myjni fryzjerskich, które z łatwością dobierzesz do możliwości wnętrzarskich swojego salonu. Obudowy z tworzywa sztucznego są wytrzymałe, a do tego nie kosztują wiele. Z kolei modele wykonane z stali nierdzewnej są bardziej odporne na różnego rodzaju zarysowania i świetnie się prezentują.

Funkcjonalność w parze z designem

Jeśli planujesz zainwestować w odpowiednią myjnię fryzjerską, zwróć uwagę przede wszystkim na jej wykonanie. Jest to przedmiot, który będzie używany intensywnie, dlatego warto, aby był jak najbardziej solidny. Wygoda, to również warunek konieczny, myjnia musi być odpowiednio ustawiona, tak aby klient czuł się komfortowo. Jednak warto pamiętać, że dobre pierwsze wrażenie salonu to podstawa. Myjnia powinna być praktyczna, a także idealnie komponująca się z całym wystrojem salonu.

Obecnie, dzięki szerokiej ofercie myjni fryzjerskich, nie musisz rezygnować z wyjątkowego designu na rzecz funkcjonalności. Wiele modeli myjek pozwala zachować spójny wystrój wnętrza, a do tego cechują się one solidnym wykonaniem i funkcjonalnością. 

Dowiedz się więcej...

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć