Balsam do bardzo suchej skóry niezbędny przez cały rok

Balsam do bardzo suchej skóry niezbędny przez cały rok

​Żyjemy w środowisku, które wpływa negatywnie na naszą skórę. Wysokie lub niskie temperatury powietrza, wiatr, nadmiar promieni UV, a do tego suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy niemal non stop, wysuszają skórę. Ta staje się sucha, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Jedynym sposobem, aby skutecznie przeciwdziałać takim skutkom, jest regularnie stosowany balsamu do suchej skóry, bo to on może skutecznie nawilżać skórę, przywracając miłe uczucie komfortu.

Zbawienie dla skóry, czyli balsam do ciała

Skóra ciała bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Niestety czynniki atmosferyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień, oraz systematyczny kontakt z mydłem, żelem myjącym i wodą sprawiają, że uszkodzeniu ulega naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, który powinien ją chronić przed nadmierną utratą wody. Balsam do bardzo suchej skóry ma za zadanie uzupełnić ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry i tym samym sprawić, że skóra będzie szybko odzyskiwać naturalną zdolność do gromadzenia wilgoci w swoich warstwach. 

Balsam do suchej skóry aplikowany tuż po każdej kąpieli pomoże nie tylko odbudować warstwę ochronną skóry. Kosmetyk ten sprawi, że skóra odzyska naturalne pH, stanie się gładka, aksamitna i bardzo przyjemna w dotyku. Poprawa poziomu jej nawilżenia sprawi, że wszelkie procesy starzeniowe w jej obrębie spowolnią, a skóra zachowa swoją dobrą kondycję i młodzieńczy wygląd na długi czas.

Rodzaje balsamów

Najpopularniejsze i niezbędne w codziennej pielęgnacji są balsamy nawilżające. Szczególnie polecane są: balsam do suchej skóry oraz balsam do bardzo suchej skóry. Mają one lekką konsystencję, dzięki której są wchłaniane natychmiast przez skórę i nie pozostawiają na niej tłustego filmu. Błyskawicznie nawilżają skórę, przywracając miły komfort po każdej kąpieli.

Skóra dojrzała jest zwykle wysuszona i z pewnością utraciła już swoją młodzieńczą elastyczność i jędrność. To dla niej dedykowane są balsamy regenerujące, które często zawierają zwiększoną ilość lipidów, witaminy D3, ceramidów czy protein jedwabiu. Balsamy regenerujące przywracają skórze gładkość, poprawiają stan nawilżenia oraz zwiększają elastyczność skóry. Na uwagę zasługują także balsamy antycellulitowe, które wspomagają walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej głównie na udach, na pośladkach i na brzuchu.

Balsam do suchej skóry – jak używać?

Balsam do suchej skóry lub bardzo suchej powinien być używany dwa razy dziennie i to zawsze po kąpieli, a jeśli nie ma takiej możliwości, to zawsze przed udaniem się na spoczynek. Balsamy nawilżające nakłada się na całe ciało, natomiast kosmetyki antycellulitowe tylko na te partie ciała, które dotknięte zostały problemem cellulitu.

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.