Dekoracje na święta własnoręcznie!

Dekoracje na święta własnoręcznie!

Dekoracje świąteczne nie muszą być nudne. Zostaw je w pudełku i wykonaj samodzielnie!

Okno na święta

Uszykuj jesiennie liście jako szablon i śnieg w sprayu. Gotowe szablony do ozdoby okna możesz też zrobić samodzielnie. Wytnij z papieru gwiazdki, choinkę i wszystko co jest symbolem świąt. To świetna zabawa dla dziecka i ciekawy widok z okna, jeśli zima znowu zapomniała o dostawie śniegu. Można też wykonać śniegową dekorację „na odwrót”! Rozpyl śniegową mgiełkę na okno i za pomocą palca narysuj pagórki, domek świętego Mikołaja i prezenty. Jeśli cenisz sobie naturalność, rozpyl śnieg na dnie okna i w rogach od wewnątrz, co da efekt śnieżnej pogody.

Świąteczne słoiczki

Kora też ma swoje zastosowania! Weź dowolny słoik, otul go korą z lasu i zawiąż wokół sznurkiem. Do środka włóż wysoką, białą świecę i podziwiaj coś prostego, a zarazem ślicznego! Słoiczki możesz ozdobić także starym swetrem. Wytnij same rękawki starego swetra na taką wysokość, jaką ma słoiczek i ubierz go w wycięty fragment materiału. Zupełnie innym pomysłem DIY jest śniegowa kula. Zorganizuj przezroczysty słoik, malutkie figurki, klej i sztuczny śnieg w opakowaniu. Przyklej figurkę np. choinki lub auta z prezentami do dna słoika, do środka wsyp sztuczny śnieg co da złudzenie auta i choinki zakopanej w śniegu i zakręć pokrywkę. Dodatkowo możesz zawiązać wstążkę tuż pod pokrywką słoika.

Sprawdź okazje na swięta w gazetka Biedronka!

Kolorowe pierniczki

Ciężko wyobrazić sobie święta bez pachnących pierniczków. Upiecz tradycyjne pierniczki, poczekaj aż ostygną i przejdź do dekorowania! Lukrowe pisaki, jadalny brokat, barwniki w sprayu i cukrowe elementy dekoracji spiszą się na medal. Pierniczki są dość gorzkie, dlatego trzeba je nieco osłodzić. Do wykonania lukru potrzebnie będzie: 100g cukru pudru, 2 białka jaj i 2 łyżeczki soku z cytryny. Wszystkie składniki wymieszaj w misce i zblenduj na gładką masę.  Suche pierniczki możesz zawiesić z pomocną nitki na choince. Choinka jest symbolem świąt Bożego Narodzenia, a z tak słodkim akcentem zrobi ogromne wrażenie!

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć