Akustyka pomieszczeń - pozbądź się niepotrzebnego hałasu

Akustyka pomieszczeń - pozbądź się niepotrzebnego hałasu

Nie bez powodu mówi się o “zaciszu domowym”. W końcu dom to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować i naładować baterie, aby funkcjonować na następny dzień. Podczas odpoczynku towarzyszą nam niechciane dźwięki jak szum komputerów, ruchliwa ulica czy głośne rozmowy sąsiadów. Możemy nawet tego nie rejestrować, ale do naszego mózgu i tak docierają niechciane bodźce. Firma EhoMuteboards specjalizuje się w ograniczeniu nadmiernego hałasu i dba o odpowiednią akustykę pomieszczeń w naszym domu.

Zaopatrując się w odpowiednie panele, sprawimy, że nasze samopoczucie może ulec poprawie, ze względu na ograniczenie niektórych dźwięków, przez co będziemy się mogli skoncentrować oraz w pełni wypocząć. Warto zapoznać się z ofertą  firmy i cieszyć się relaksem w swoim domu.

Akustyka pomieszczeń - co warto wiedzieć? 

Dźwięk wysłany przykładowo z głośników odbija się od powierzchni pomieszczenia i absorbuje (pochłania) część energii. Aby zbadać akustykę pomieszczeń, należy wyróżnić kilka rodzajów odbić fal dźwiękowych od powierzchni. To, co słyszymy z głośnika, to połączenie dźwięku rzeczywistego (sygnał, który dociera do nas bezpośrednio) oraz odbitego. 

Jednym z rodzajów odbić fal są odbicia wczesne, które jako pierwsze do nas wracają, natomiast odbicia wtórne docierają do punktu odsłuchu w drugiej kolejności. Dzięki nim ludzki mózg jest w stanie ocenić wielkość pomieszczenia. Im dłuższy czas powrotu do punktu odsłuchu, tym większe pomieszczenie. W małych przestrzeniach odbicia wtórne wracają do źródła z energią większą lub równą od dźwięku rzeczywistego i o ile nasz mózg jest w stanie sobie z tym poradzić, to po dłuższym słuchaniu może występować tak zwane zmęczenie słuchu.

Kolejną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest pochłanianie i rozpraszanie fal dźwiękowych. Różne powierzchnie oddziałują na fale w inny sposób. Przykładowo beton w niskim stopniu absorbuje (pochłania) energię fali dźwiękowych, w porównaniu do chociażby drewnianej powierzchni. Panele akustyczne firmy EhoMuteboards sprawiają, że pomieszczenie jest odpowiednio wytłumione, a wszystkie niechciane fale dźwiękowe są niwelowane. Takie panele, oprócz spełniania swojej funkcji, dzięki niepowtarzalnemu designowi nadadzą zupełnie nowego stylu całemu pomieszczeniu. 

EhoMuteboards

Panele akustyczne EhoMuteboards - wycisz się w swoim domu

W dzisiejszych czasach ciężko się odciąć od wszechobecnego zgiełku i wrzawy, a chwila relaksu należy się każdemu z nas. Jeśli chcesz odciąć się od nadmiernego hałasu, to powinieneś zastanowić się nad zakupem paneli akustycznych firmy EhoMuteboards, i wytłumić swoje mieszkanie. Z pewnością zauważysz różnicę i będziesz mógł po całym dniu zrelaksować się i odpocząć w swoim zaciszu domowym. 

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.