Jakie korzyści niesie marihuana?

Jakie korzyści niesie marihuana?

Z punktu widzenia lekarzy fakt, iż marihuana jako lek jest zakazana w wielu krajach świata, to zjawisko dziwne i szkodliwe, w praktyce w zasadzie niewytłumaczalne. Jest to bowiem substancja, w której wykorzystywanie marihuany jako leku przynosi bardzo duże korzyści przy minimalnym ryzyku i znikomej toksyczności dla organizmu. Mówimy tutaj o właściwościach relaksujących ciało oraz powiększających objętość płuc. Do tego dochodzi kojący wpływ na układ nerwowy. Marihuana jest jednym z najefektywniejszych i zdecydowanie najbardziej pożytecznych leków.

Prozdrowotne właściwości marihuany

Stwierdzono, że marihuana jest w stanie spowalniać proces rozwoju nowotworów, zwłaszcza tych złośliwych zwanych dalej nieuleczalnymi. Dlatego marihuana ma wszelkie predyspozycje do tego, by być lekiem zalecanym w czasie terapii onkologicznej. Do tego dochodzi jej skuteczność w zwalczaniu migren. Na chwilę obecną nie ma praktycznie żadnej alternatywy dla niej w medycynie konwencjonalnej, która miałaby chociażby zbliżoną skuteczność. Jest ona również bardzo istotna jako środek zmniejszający napięcie mięśniowe, powodujący uczucie relaksu i zwiotczający mięśnie. Jest w stanie pomagać pacjentom cierpiącym na padaczkę, zmniejszać u nich częstotliwość ataków oraz poprawiać ich ogólny stan.

Marihuanę próbuje się wykorzystywać ponadto w leczeniu zespołu Tourette’a. Jest to wrodzona przypadłość charakteryzująca się przede wszystkim tikami i natręctwami, która dodatkowo może powodować tiki werbalne. Okazuje się skuteczna w kwestii redukowania samych tików, a do tego dostrzeżono jej skuteczność w kontrolowaniu zachowań kompulsywno-obsesyjnych, czyli nerwicy natręctw. Pacjenci dotknięci OCD posiadają obsesyjne myśli, które zmuszają ich do wykonywania określonych zupełnie zbędnych i bezcelowych czynności w sposób maniakalny, a do tego takie osoby są często zafiksowane na konkretnych myślach. Przyjmowanie marihuany przez takie osoby doprowadziło do zmniejszenia poczucia przymusu pacjenta i w ten sposób pozwoliło mu na ograniczenie wykonywania czynności związanych z zaburzeniem. Dowiedz się więcej o konopiach indyjskich na stronie konopny-swiat.pl

Olej kokosowy

Olej kokosowy + olej cannabis = sukces

Cały czas szukamy superfoods, czyli jedzenia, które będzie miało dla nas znakomite właściwości odżywcze oraz będzie po prostu smaczne, a czasami także będzie miało inne zastosowania. Takim supefoodsem jest olej kokosowy, olej wyjątkowo bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe, które są nam niezbędne, ale zazwyczaj dostępne są tylko w niezdrowym mięsie. Tutaj mamy nasycone kwasy tłuszczowe pochodzenia roślinnego. Prawdziwy cud. Olej kokosowy jest wszechstronny i łatwy do wykorzystywania w różnych zastosowaniach i dlatego łączy się go z innym przedstawicielem superfoods, olejem cannabis. Olej cannabis jest trochę trudniejszy do praktycznego wykorzystania, ale za to posiada unikalne właściwości prozdrowotne. W połączeniu z olejem kokosowym stanowi znakomity dodatek do potraw i nie tylko.

Kuchnia

W kuchni mieszankę olejów można wykorzystywać praktycznie do wszystkiego. Ma charakterystyczny smak i wiele osób dodaje ją niemalże do wszystkich potraw, nawet tam, gdzie olej nie jest potrzebny. Zazwyczaj jednak olej kokosowy+ cannabis wykorzystywany jest jako zdrowe zastępstwo dla innych tłuszczów. Ciekawostką jest ponadto kawa z kokosem i cannabis, którą uzyskujemy poprzez zblendowanie kawy czarnej i odrobiny oleju. Jeśli ktoś lubi latte, polubi także taką kawę.

Środek do ciała

Tak olej kokosowy, jak i olej cannabis to substancje, które są bardzo dobre dla naszego ciała. Można nimi smarować rany oraz miejsca poparzone przez słońce, dzięki czemu przyspieszymy proces gojenia się wszelkich problemów skórnych, zmniejszymy ból i swędzenie. Olejem można nasmarować bolące mięśnie i stopy po długim dniu, co pomoże się nam odprężyć.

Nasza mieszanka to także znakomity środek nawilżający. Wiele osób stosuje ją jako olejek do masażu, ale warto postawić przede wszystkim na bardziej bezpośrednie cele, na przykład do nawilżania ust. Olej kokosowy z dodatkiem oleju cannabis znakomicie zastępuje pomadkę i jest delikatniejszy. Za jego pomocą można także nawilżać suchą skórę na łokciach i w innych miejscach, gdzie ma ona tendencję do przesychania. Jest to również połączenie odżywiające i wzmacniające włosy oraz paznokcie.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.