Weselny dress code - sprawdź, jak się ubrać na poprawiny!

Weselny dress code - sprawdź, jak się ubrać na poprawiny!

O ile stylizacja na wesele nie budzi wątpliwości, o tyle ta na poprawiny potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie można się dziwić. Niemal niekończąca się lista dylematów i wątpliwości niejednej kobiecie spędza sen z powiek. Poznaj z nami weselny dress code i sprawdź, jak ubrać się na poprawiny. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Sprawdź jaki charakter będzie miała uroczystość

Poprawiny już coraz rzadziej są rozumiane jako przyjęcia weselnego. Zdecydowana większość nowożeńców ten dzień planuje spędzić inaczej, proponując swoim gościom wspólnego grilla albo obiad w ogrodzie. Nie oznacza to jednak, że powinnaś rezygnować z bardziej wyjściowego stroju. Przeczytaj porady modowe na ANSWER i zainspiruj się z nami! 

Czy wypada założyć czarną lub białą sukienkę?

Tak i… tak! Poprawiny pod tym względem charakteryzują się nieco luźniejszymi zasadami, dając ci zdecydowanie większą swobodę wyboru.  Pamiętaj jednak, że mała czarna potrzebuje wsparcia - idealnym uzupełnieniem stylizacji będą zatem odpowiednio dopasowana biżuteria lub marynarka w ciekawym kolorze. 

Zwróć uwagę na pogodę i porę roku

Dzięki temu łatwiej ci będzie zdecydować, po jaki rodzaj sukienki sięgniesz. Jesienią i zimą możesz zdecydować się na cienką wełnę lub grubszą bawełnę. Wówczas sprawdzą się także ciemniejsze i bardziej stonowane kolory. Latem i wiosną wybór jest większy - bawełna, wiskoza i szyfon w gotowych projektach wyglądają doskonale. Sukienka na poprawiny dla gościa może być gładka lub wzorzysta. Idealnym rozwiązaniem okażą się ponadczasowe grochy albo delikatne kwiaty. Lepiej jednak zrezygnować z pasków - te nie są szczególnie eleganckie.  

Jeśli pogoda jest deszczowa, a ty planujesz założyć zwiewną maxi, warto mieć coś w zanadrzu. 

Czy wypada założyć kombinezon? Poznaj alternatywy dla sukienek!

Damski garnitur, kombinezon albo spódnica z bluzką - możliwości jest naprawdę wiele. Czy takie połączenia są odpowiednie na poprawiny? Okazuje się, że i tak, i nie. Od czego to zależy? Od charakteru spotkania. Luźniejsze zestawy sprawdzą się podczas grilla albo wspólnego wyjścia do klubu, nie powinny jednak zastępować sukienki na sali weselnej 

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć