Przegląd biurowych poprawiaczy błędów

Przegląd biurowych poprawiaczy błędów

Choć błądzenie jest rzeczą ludzką, rzadko wybacza się nam pomyłki. Bardzo mało miejsca jest na nie zwłaszcza w szkole i pracy. Niektóre musimy tuszować przepraszając, obiecując poprawę i licząc na to, że ktoś o nich w końcu zapomni. Na szczęście, nie brakuje i takich, z którymi z powodzeniem poradzi sobie poprawiacz błędów znany też jako korektor.

Korektor w płynie

Korektory w płynie możemy podzielić na kilka grup, gdyby jednak kryterium podziału miała być przede wszystkim ich popularność, z pewnością w pierwszej kolejności wskazalibyśmy na te, które przyjmują postać pióra. Ich znakiem rozpoznawczym jest to, że są łatwe w użyciu, nie mija więc wiele czasu, a możemy posługiwać się nimi z dużą wprawą. Warto zwrócić też uwagę na to, że korektory tego rodzaju szybko schną. Są to także rozwiązania bardzo dokładne, przydają się więc nawet wtedy, gdy błędy są naprawdę drobne, nam zaś zależy na estetyce przygotowywanego właśnie dokumenty. Wybierając jedno z rozwiązań należących do tej grupy należy więc zainteresować się przede wszystkim tym, czy korektor piórowy posiada solidną zatyczkę. Jeśli nie będzie ona idealnie przylegać do końcówki, może dojść di jego przedwczesnego wyschnięcia.

Korektory w płynie w buteleczce przypominają nieco lakiery do paznokci, Są chwalone jako rozwiązania poręczne i precyzyjne, choć korzystanie z nich wymaga pewnej wprawy. Można zamalowywać za ich pośrednictwem nie tylko większe błędy, jak i niewielkie partie tekstu. Szybko schną, nie wydzielają zapachu, a ponieważ przeważnie powstają na bazie wody, można z nich korzystać nawet zmagając się z problemem alergii. 

Szukając rozwiązań bardziej innowacyjnych można, z kolei, zainteresować się korektorem w płynie, którego zakreślacz ma formę gąbki. Taki poprawiacz błędów z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie precyzję. Gąbka sprawia, że nie ma ryzyka pobrania zbyt dużej ilości płynu, to zaś pozwala na zrobienie dokładnej linii o odpowiedniej grubości. Także ten typ korektorów jest zwykle produkowany na bazie wody, a więc nie tylko schnie szybko, ale i nie jest toksyczny.

Inne rodzaje korektorów biurowych

Jeśli różnego rodzaju korektory w płynie nie spełniają naszych oczekiwań, zawsze możemy sięgnąć po jeden z tych, które maja postać taśmy. Rozwiązania tego rodzaju są chwalone przede wszystkim ze względu na swoją poręczność, są przy tym szybkie w użyciu i nie trzeba obawiać się tego, że dojdzie do ich rozmazania. Także ich jakość zasługuje na uwagę, dobra jakość krycia sprawia bowiem, że nie trzeba czekać na wyschnięcie. To idealny produkt zwłaszcza wówczas, gdy błąd należy poprawić natychmiast, niemal nie przerywając pracy z dokumentem. Plusem poprawiacza błędów tego rodzaju jest też ciekawy design.

Jeśli podczas pracy pojawi się konieczność bardzo dokładnego zakreślania, można wykorzystać także korektor ze specjalną końcówką igłową. Nie jest to może najtańsze z dostępnych rozwiązań, pozwala jednak na poprawianie błędów bez ryzyka, że ktokolwiek zorientuje się, że w ogóle do nich doszło.

Sprawdź 5 najważniejszych powodów dla których warto drukować przy pomocy papieru premium.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć