Woda po goleniu dla mężczyzn – jak wybrać?

Woda po goleniu dla mężczyzn – jak wybrać?

Golenie zarostu to jedna z tych rzeczy, z którymi każdy facet musi się uporać przynajmniej raz na kilka dni. Warto zrobić to jak najbardziej bezboleśnie i bez skaleczeń ani podrażnień. Tym sposobem zyska się nie tylko gładką skórę, ale także komfort, o którym trudno mówić, gdy skóra jest pełna skaleczeń, zaczerwienień i podrażnień. Wody po goleniu dla mężczyzn różnią się swoim składem, jakością i zapachem. Wybór tej odpowiedniej nie powinien się ograniczać tylko do kryterium zapachu...

Jak działają wody po goleniu dla mężczyzn?

    Wody po goleniu dla mężczyzn są produkowane na bazie alkoholu. Ma on to do siebie, że jest chłodny w dotyku, a zatem daje uczucie orzeźwienia. Jednocześnie świetnie dezynfekuje, więc skutecznie pozbywa się bakterii, które mogłyby zalęgnąć się w mikroskopijnych podrażnieniach naskórka. Jednak alkohol ma sporą wadę – w przypadku lekkich podrażnień szczypie w skórę i powoduje jej silne wysuszenie. Dlatego też do nowoczesnych wód po goleniu oprócz alkoholu w stężeniu 30-70% wlewa się także wodę demineralizowaną oraz substancje łagodzące. Sprawia to, że tego rodzaju wód mogą używać nawet panowie z bardzo wrażliwą, suchą skórą. 

Jaką wodę wybrać?

    W przypadku grubszej, tłustej skóry można pokusić się o użycie wody po goleniu z wyższym stężeniem alkoholu. W przypadku tej bardziej wrażliwej rekomenduje się wybór kosmetyku z niższą zawartością alkoholu. W przypadku wyjątkowej nietolerancji skóry na alkohol można wybrać wodę bez tego składnika. Substancje takie jak aloes czy panthenol działają orzeźwiająco, łagodząco i kojąco na skórę, czyli dokładnie tak, aby uzyskać maksymalny komfort skóry po goleniu. Wody po goleniu dla mężczyzn z dodatkiem witaminy E mogą skutecznie nawilżać i regenerować skórę – są korzystne szczególnie w przypadku skóry suchej i wrażliwej. Zatem, aby dokonać najkorzystniejszego wyboru wody po goleniu, należy wczytać się w jej skład. Kierować się warto zawartością alkoholu, ale także składnikami łagodzącymi. To dzięki nim skóra po ogoleniu może być idealnie gładka, ale też zadbana, miękka i świeża. Krosty nie pojawią się, a w przypadku niewielkich skaleczeń – zostaną one natychmiast zdezynfekowane i nie grożą infekcją. Ostatnim krokiem powinien być wybór wody pod kątem preferencji zapachowych, czyli zawartości olejków eterycznych. Poświęcając kilkanaście minut przy wyborze dobrej wody w drogerii, można zaprzyjaźnić się z jednym doskonałym produktem na lata! 

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.