Walcz skutecznie z potem – sprawdzone metody

Walcz skutecznie z potem – sprawdzone metody

Nadmierne pocenie się jest bardzo kłopotliwe. To naprawdę wstydliwy problem i często nie wiadomo, jak sobie z nim poradzić. Najlepszy antyperspirant dla mężczyzn i częste prysznice to podstawa, ale aby naprawdę zapanować nad potem, trzeba wprowadzić w swoim codziennym życiu kilka drobnych zmian. Dowiedz się, jak walczyć z poceniem.

1. Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn

Najlepszy antyperspirant dla mężczyzn to skuteczny antyperspirant dla mężczyzn. Skuteczny, to znaczy, że nie zawiedzie w żadnej sytuacji. Osoby mające tendencję do nadmiernego pocenia największy problem mają w czasie stresujących sytuacji czy podczas wielkiego upału. Niestety czasami w takich wypadkach antyperspiranty zawodzą. Jeśli chcesz wygrać z potem, musisz znaleźć naprawdę skuteczny antyperspirant dla mężczyzn, który będzie cię chronił, jak L’Oréal Men Expert Thermic Resist.

2. Dbanie o stopy

Nawet najlepszy antyperspirant dla mężczyzn działa wyłącznie pod pachami, a nadmierna potliwość dotyczy także innych części ciała. Najbardziej krępujące jest pocenie się stóp, dlatego należy o nie jak najlepiej zadbać. Stosuj maski i tarki, by pozbyć się starego naskórka, w którym mogą rozwijać się wydzielające nieprzyjemne zapachy bakterie. Używaj dezodorantów do stóp i do odświeżania butów, a także zakładaj wyłącznie bawełniane skarpetki.

3. Stosowanie ziół

Picie herbatek ziołowych może także skutecznie zmniejszyć problem nadmiernego pocenia. Jeśli chcesz wygrać z potem, przygotuj sobie herbatki uspokajające, jak melisa czy rumianek. Wypróbuj także napary z szałwii lub kopru włoskiego – nieco wyciszają działanie gruczołów potowych. W niektórych aptekach są dostępne specjalne mieszanki i herbatki ziołowe, które zmniejszają problem nadpotliwości.

4. Ograniczenie niektórych napojów

Aby na dłuższą metę ograniczyć problem z nadmiernym poceniem, warto wprowadzić kilka drobnych zmian do codziennego menu. Jedną z nich jest ograniczenie picia kawy, herbaty i alkoholu. Są rozgrzewające i pobudzają gruczoły potowe do wytężonej pracy, nawet po długim czasie od wypicia.

5. Wyeliminowanie ostrych przypraw

Z tego samego powodu należy wyeliminować ostre przyprawy. Ostra papryka, kurkuma, curry, pieprz różnego rodzaju nadają potrawom niezwykły smak, ale jednocześnie zwiększają pocenie się. Jeśli chcesz wygrać walkę z nadpotliwością, postaraj się je nieco ograniczyć.

Artykuł zewnętrzny

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.