Olejki w pielęgnacji skóry

Olejki w pielęgnacji skóry

Choć ludzkość wykorzystywała olejki już w starożytności, przez wiele lat pozostawały one w cieniu kremów i innych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. W ostatnim czasie ich popularność znacznie wzrosła, co jest spowodowane rosnącym zainteresowaniem produktami naturalnymi. Coraz więcej marek wprowadza do swojej oferty olejki lub całe gamy kosmetyków opartych na tych drogocennych produktach. Przykładem mogą być takie produkty, jaki stworzony przez markę L’Oréal Olejkowy Rytuał czy kremy Eveline z serii Egyptian Miracle. Czy warto włączyć olejki do swojej pielęgnacji?

L’Oréal Olejkowy Rytuał – co to za kosmetyk?

W skład gamy L’Oréal Olejkowy Rytuał wchodzi krem na dzień, na noc oraz dwa olejki przeznaczone do pielęgnacji różnych typów cery. Receptury tych produktów stworzono na bazie składników, które zapewniają skórze doskonałą regenerację i promienny wygląd. Kombinacja olejków wykorzystanych do stworzenia kosmetyków z tej serii gwarantuje kompleksowe działanie – oprócz tego, że nawilża, zwęża pory i nie zapycha ich. W składzie kosmetyków L’Oréal Olejkowy Rytuał znaleźć można m.in. olejek z rozmarynu, oregano, lawendy i róży w olejku przeznaczonym dla cery suchej oraz olejek z melisy, passiflory i marchwi w olejku przeznaczonym dla cery mieszanej i tłustej. Wspomniany wcześniej krem Eveline Egyptian Miracle jest zaś przeznaczony do cery wymagającej dogłębnej regeneracji, a w jego składzie znajdują się m.in. olejek słonecznikowy i oliwa z oliwek. Zaletą olejków jest to, że większość z nich ma wiele zastosowań – można nakładać je na skórę twarzy, dekoltu, szyi, a nawet na włosy.

Pielęgnacja skóry a olejek – kto może go używać?

Wbrew powszechnemu przekonaniu olejki można wykorzystywać zarówno w pielęgnacji skóry suchej, jak i mieszanej czy tłustej. Istotny jest jednak umiejętny dobór takiego specyfiku, bowiem poszczególne olejki cechują się konkretnym działaniem, które może w różny sposób wpływać na kondycję danego typu cery. Warto dokonać wyboru, biorąc pod uwagę znajdujące się w olejkach kwasy. Skórze suchej należy zapewnić warstwę ochronną, która przywróci blask i komfort. Taki efekt można osiągnąć, stosując oleje zawierające kwasy: oleinowy, stearynowy bądź palmitynowy, np. olejek z orzechów włoskich. Z kolei skóra mieszana i tłusta nie potrzebuje dodatkowej bariery ochronnej w postaci tłustego filmu, w związku z czym warto sięgnąć po preparaty suche zawierające olejek linolowy, np. olejek z czarnuszki siewnej.

Materiał partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.