Krzesła laboratoryjne

Krzesła laboratoryjne

Laboratorium jest miejscem, które wymaga zaangażowania. Dobrze dobrane krzesło z pewnością usprawni i pomoże w codziennej pracy.

Krzesła obrotowe

Krzesła obrotowe to w obecnych czasach standard każdego, szanującego się biura. Co ważne każde krzesło obrotowe jest inne, choć wymagamy od niego tego samego – zwiększonej mobilności, dzięki której będzie nam łatwiej przemieszczać się z punktu A do punktu B.

Wbrew pozorom ta czynność jest mocno utrudniona bez obrotności krzesła. Ciągłe odsuwanie krzesła, kiedy chce się wstać, nie tylko irytuje, lecz i niszczy przy okazji podłogę. Krzesło obrotowe pozbawi nas tego dyskomfortu, dbając jednocześnie o posadzkę.

Istnieje kilka odmian krzeseł biurowych:

  • krzesła ekonomiczne
  • krzesła ergonomiczne
  • krzesła siatkowe
  • krzesła stacjonarne (wyposażone w nóżki, płozy)

Poza nimi istnieje szereg innych krzeseł, niekoniecznie biurowych. Zaliczamy do nich między innymi krzesła obrotowe laboratoryjne, które wymagają kilku słów wyjaśnień.

Krzesła laboratoryjne obrotowe

Krzesła laboratoryjne obrotowe to krzesła wymagające trochę więcej niż klasyczne krzesła biurowe. Jest tak za sprawą ryzyka, jakie nosi w sobie same laboratorium. Krzesła obrotowe, jakie się w nim znajdą, muszą być dużo wytrzymalsze niż standardowe krzesło w razie zabrudzenia np. jakimś chemicznym środkiem. Krzesła laboratoryjne obrotowe przechodzą szereg testów, po czym – po spełnieniu kilka ustalonych z góry norm, w tym klasy czystości powietrza 3, czy normy EN 14644-1 zgodnej z GMP – otrzymują adekwatną do tego gwarancję, wynoszącą często nawet 10 lat.

Wiele modeli krzeseł laboratoryjnych obrotowych jest zaopatrzonych w podłokietniki, a ich oparcia mają niebanalne kształty, których zadaniem jest odciążyć kręgosłup.

Warto wiedzieć, że krzesła obrotowe laboratoryjne należą do grupy krzeseł specjalistycznych, wśród których znajdują się również krzesła warsztatowe antystatyczne, czyli krzesła ESD (system ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi).

Wygoda w laboratorium? To możliwe!

Dobre krzesło laboratoryjne zwiększy komfort pracy i umożliwi większą efektywność. Możliwość swobodnego przemieszczania się w miejscu pracy, jakim jest laboratorium, na pewno bardzo się przyda.

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.