Krem do twarzy – jak wybrać?

Krem do twarzy – jak wybrać?

Wybór kremu do twarzy może być trudny, bo półki w drogeriach wręcz uginają się od tych kosmetyków – a jeden lepszy od drugiego! Czy zawsze wybór najdroższego kremu będzie tym odpowiednim dla naszej skóry? Czy produkt taki jak Mixa krem do twarzy jest dedykowany dla każdego?

Dopasuj krem do rodzaju cery

Bez czytania etykiet niestety się nie obejdzie – szczególnie że większości kremów się nie testuje, a jedynie polega na opisach producenta. Należy znaleźć na etykiecie informację dotyczącą tego, czy jest to krem do cery normalnej, mieszanej, tłustej czy suchej – i tym sposobem nieznacznie zawęzić swoje poszukiwania. Ale to nie wszystko. Cera ma także swoje indywidualne preferencje. Gdy jest wyraźnie przesuszona, widać na niej suche skórki i często jest narażana na działanie czynników zewnętrznych, które ją wysuszają i osłabiają, wtedy może się przydać krem z serii intensywnego nawilżania i odbudowy. Cera dojrzała, z tendencją do pojawiania się pierwszych zmarszczek, musi zawierać skoncentrowane składniki odżywiające i wypełniające zmarszczki. Skóra bardzo skłonna do podrażnień, wrażliwa i alergiczna może pokochać z kolei Mixa krem do twarzy – to marka przeznaczona właśnie do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry, która skupia się głównie na kojeniu i nawilżaniu. Skóra tłusta z kolei potrzebuje kremów o lekkiej konsystencji, niezatykającej porów, o właściwościach matujących – takie kremy są idealne pod makijaż.

Czy wystarczy jeden rodzaj kremu – Mixa krem do twarzy?

Przykładowy kosmetyk – Mixa krem do twarzy na dzień będzie miał nieco inne właściwości w wersji dziennej, a inne w wersji nocnej. Chcąc więc pielęgnować swoją cerę w zgodzie z jej właściwymi, autentycznymi potrzebami, musisz inaczej traktować skórę rano, a inaczej wieczorem. Rano, po lekkim odświeżeniu skóry tonikiem warto wklepać w twarz krem na dzień. Będzie miał on lekką konsystencję, która szybko się wchłonie i nie pozostawi na skórze tłustego filmu, przez co sprawdzi się jako krem ochronny pod makijaż. Musi też zawierać filtry UV, aby chronić skórę przed ich niekorzystnym działaniem. Z kolei krem na noc ma działanie intensywnie odżywiające i regenerujące – bo noc to czas na regenerację, kiedy na skórę nie oddziałują szkodliwe czynniki zewnętrzne. Taki krem może być też gęstszy i bardziej skoncentrowany, a także dłużej będzie się wchłaniał. Dzięki temu przez noc skutecznie zadziała, a rano skóra będzie lepiej zregenerowana, nawilżona i przygotowana na wyzwania dnia następnego!

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.