Czy wideodomofon to pożyteczne urządzenie?

Czy wideodomofon to pożyteczne urządzenie?

Kiedyś dostępne były jedynie standardowe domofony. Jest to tradycyjna słuchawka z przyciskiem do otwierania drzwi. Obecnie domofony przechodzą sporą metamorfozę. Jakie obecnie urządzenia mamy dostępne na rynku? Pora to sprawdzić.

Czym jest wideodomofon?

Osoby, które chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo, powinny jak najbardziej rozważyć wideodomofon. To urządzenie na pewno cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala on na głosową komunikację, a także mamy jednocześnie podgląd otoczenia kamery, która jest zamontowana przy wejściu.

Takowe rozwiązanie przydaje się w zasadzie wszystkim osobom, które chcą zabezpieczyć swoją posesję w sposób w zasadzie niezawodny. Urządzenie nie tylko sprawdza się w prywatnych domach, ale także w obiektach stricte komercyjnych. Wideodomofon bezpośrednio jest sprzężony z zamkiem. Jest to rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy nie widzi się tego obszaru z okna budynku. Sam właściciel tego rozwiązania podjąć może decyzję o otwarciu furtki lub drzwi na podstawie tego, co widzi oraz co słyszy. Na pewno mamy wpływ na minimalizację ryzyka wejścia na posesję przez niepożądane osoby.

Wideodomofon, który znajdziemy w sklepie Hydrotermo, posiada różnego rodzaju funkcje domofonu standardowego. Umożliwia nam rozmowę z osobą stojącą przy bramie, a do tego otwarcie zamka. Wideodomofon ma tę przewagę nad domofonem, jednak jest jednoczesny dostęp do wizji. Widzimy osobę, która dzwoni do naszych drzwi. Wideodomofony są nowocześniejszymi urządzeniami, które to wykorzystują mocno zaawansowane technologie. Wiąże się to z innego rodzaju przydatnymi funkcjami. Właśnie dlatego wideodomofon stanowi zawsze o wiele lepszą gwarancję bezpieczeństwa od samego domofonu.

Jakie są wady oraz zalety wideodomofonów?

Zaleta główna wideodomofonu to głównie szybka, jak i w pełni prawidłowa identyfikacja gości, którzy stoją w zasięgu kamery. W tenże sposób możemy zaoszczędzić czas, nie podnosząc nawet słuchawki tylko po wzrokowej weryfikacji otworzyć od razu zamek. Pomimo niezwykle zaawansowanych funkcji wyróżnia się bardzo prostą, jak i intuicyjną obsługą. W niektórych modelach mamy także możliwość obsługi poprzez aplikację mobilną na naszym telefonie.

Jedyną wadą, o której nie sposób wspomnieć, jest cena. Dla wielu osób może ona być naprawdę wysoka. Jak w każdym z urządzeń, także w wideodomofonach zdarzyć się mogą awarie. Pamiętajmy o tym, że im wybierzemy tańszy wideodomofon, tym więcej nas czeka pewnych potencjalnych niedogodności.

Jest wśród nich wymieniana niska jakość obrazu lub też pewne ograniczone pole widzenia kamery. Zdecydowanie gorszą jakość wideodomofonu poznać możemy także po jego samej estetyce. Nieodporne na warunki atmosferyczne zewnętrzne stopniowo mogą niszczyć bramofonu. Mogą one ulegać korozji.

Gdy już decydujemy się na zakup wideodomofonu, to tak naprawdę postawmy na zakup dobrego sprzętu. Na pewno nie powinniśmy na nim oszczędzać. Jest to przecież sprzęt, który ma nam z założenia służyć przez wiele, wiele lat.

Artykuł sponsorowany

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć