Akcesoria do salonów fryzjerskich - 5 propozycji

Akcesoria do salonów fryzjerskich - 5 propozycji

Powinieneś dokładnie przemyśleć wyposażenie swojego salonu fryzjerskiego. Klienci mogą mniej chętnie wracać do Twojego salonu, jeśli zakupisz produkty, które nie spełniają standardów. Ważne jest, aby zadbać zarówno o najważniejsze akcesoria, jak i meble fryzjerskie. Wpłynie to również na wygląd Twojego salonu. Jakie akcesoria warto kupić?

Elegancka konsola fryzjerska

Konsola fryzjerska to obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Zazwyczaj zawierają one lustra i półki, a także podnóżki. Konsoletę fryzjerską można powiesić na płaskiej powierzchni. Są jednak także modele, które można zamontować przy ścianie. Wybierając konsoletę, upewnij się, że jest ona dopasowana do powierzchni salonu. To rozwiązanie wymaga posiadania odpowiedniej powierzchni kwadratowej. Ułatwi wizualne ustawienie konsolet i pozwoli fryzjerom na wygodniejszą pracę. Obecnie w specjalistycznych salonach fryzjerskich można znaleźć konsole fryzjerskie ze sklepu Salonova.pl, które są identyczne pod względem stylu, materiału i wielkości.

Hokery fryzjerskie

Hokery fryzjerskie dla fryzjerów to meble, które mogą zwiększyć komfort podczas pracy. Warto wybrać wersje regulowane, jeśli zamierzamy je kupić. Łatwiej będzie dostosować je do swoich potrzeb. Nie zapomnij o dopasowaniu kolorystyki hokerów do reszty salonu. Dzięki temu niepozorny mebel stanie się prawdziwą ozdobą.

Konsola fryzjerska

Fotele barberskie

Fotel fryzjerski powinien być Twoim pierwszym zakupem. Fotel powinien być odpowiednio duży i posiadać podłokietniki oraz dopasowane do nich tylne oparcie. Musi mieć możliwość regulacji za pomocą pompy gazowej lub hydraulicznej. Dobrze jest wybierać modele z ciemną tapicerką, aby nie były podatne na plamy, przetarcia i blaknięcie. Modele w jasnych kolorach należy pokryć powłoką ochronną przed obsługą.

Myjnia fryzjerska

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, można zakupić osobne stanowisko fryzjerskie z wbudowanym krzesłem. Wiele salonów oferuje niestandardową myjkę, którą można sparować z fotelem. Bez względu na to, jaka myjnia fryzjerska jest w twoim salonie, ważne jest, aby zapewnić klientowi komfort podczas usługi.

Meble w poczekalni

Każdy klient, który po raz pierwszy wchodzi do salonu spędza czas w poczekalni. Ważne jest, aby w poczekalni znajdowały się wygodne kanapy, eleganckie meble fryzjerskie i sofy. Dobre pierwsze wrażenie może natychmiast poprawić nastrój klienta i nastawić go na pozytywne doświadczenia podczas całej wizyty. Pomyślmy również o ławce lub małym stoliku, na którym możemy umieścić ulotki i wizytówki.

Dobrze umeblowany salon będzie zachęcał klientów do częstszych powrotów. Dobrze dobrane meble zwiększą również komfort pracy fryzjerów. Dzięki tym meblom Twój salon stanie się bardziej popularny i zyskowny.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć