Czy warto używać niewidzialnej wycieraczki?

Czy warto używać niewidzialnej wycieraczki?

Niewidzialna wycieraczka to popularny produkt zarówno wśród studiów auto detailingu, jak i klientów indywidualnych. Łatwość użycia, niski koszt i niesamowite rezultaty, jakie można dzięki niej osiągnąć, to tylko niektóre z cech, które przemawiają do entuzjastów detailingu samochodowego.

Niewidzialna wycieraczka - zalety z używania

Zacznijmy od argumentów, które zapewnia niewidzialna wycieraczka. Jest ich wiele. Wbrew powszechnemu przekonaniu, to coś więcej niż tylko uciekające krople deszczu.

Efekt hydrofobowy

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej wymienianą zaletą impregnacji przedniej szyby jest jej hydrofobowość. Irytuje Cię korzystanie ze spryskiwaczy? Chcesz poprawić swoją widoczność podczas szybszej jazdy? W takim razie niewidzialna wycieraczka jest najlepszym rozwiązaniem. Składniki zawarte w produkcie (zazwyczaj związki fluoru lub silikony) powodują, że kropelki wody odpychają się od siebie i tworzą pojedyncze kropki zamiast arkuszy. Pod wpływem wiatru i prędkości krople wody po prostu ześlizgują się z chronionej powierzchni.

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Co zrobić, gdy prędkość jest mniejsza, na przykład podczas jazdy po mieście? Krople deszczu pozostają na powierzchni przedniej szyby, zamiast uciekać w spektakularny sposób. Czy oznacza to, że wspomniany wyżej efekt hydrofobowy działa tylko podczas szybkiej jazdy? Fizyki nie da się oszukać. Krople pozostaną na szybie samochodu nawet przy braku wiatru i prędkości. Co ważne, będą to tylko krople, a nie cała tafla wody. Obraz na zewnątrz samochodu stanie się znacznie wyraźniejszy. Przełoży się to na większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Łatwe czyszczenie

Łatwiej jest czyścić powierzchnie, które są hydrofobowe lub olejofobowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku szyb, a zwłaszcza przedniej, ze względu na ilość owadów, które mogą się na niej znaleźć po długiej podróży. Powłokę hydrofobową nakłada się poprzez podjechanie na myjnię bezdotykową, wrzucenie kilku złotych do maszyny i spłukanie powierzchni. To rozwiązanie nie tylko na owady, ale również na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Wskazówka: Pamiętaj, aby większe zabrudzenia zmywać jak najszybciej. Jeśli pozostanie on na szybie przez dłuższy czas, lub co gorsza w słoneczny, ciepły dzień, może przykleić się do powierzchni.

Ogranicza refleksy świetlne

Kolejny ważny punkt dotyczący bezpieczeństwa. Rzadko się o tym wspomina, ale hydrofobowa powłoka szkła pomaga zmniejszyć efekt odbicia światła. Obejmuje to trudne do usunięcia smugi i plamy świetlne. Jest to ogromna zaleta, szczególnie podczas jazdy nocą. Irytują Cię reflektory samochodów jadących z naprzeciwka lub światła latarni odbijające się od kałuż? Problem ten można rozwiązać stosując niewidzialną wycieraczkę.

Mniejsza przyczepność szronu i lodu

Jeden z użytkowników forum motoryzacyjnego stwierdził, że skrobanie szyby z NW na niej było radością w 2012 roku. Od tego czasu minęło sporo czasu, ale ta opinia nadal jest aktualna. Zimą można zaoszczędzić czas używając niewidzialnego spryskiwacza.

Niewidzialna wycieraczka na szybie

Zestawienie najlepszych niewidzialnych wycieraczek

Soft 99 Ultra Graco to wysokiej jakości niewidzialna wycieraczka z wewnętrznym aplikatorem. Ma wysokiej jakości, niewidzialną wycieraczkę. Efekt może utrzymywać się nawet do roku. Jest łatwa w aplikacji i nie powinna sprawić problemów nawet najbardziej niedoświadczonym osobom.

Wycieraczka od KochChemie Nano Glas Versiegelung znalazła się na drugim miejscu wśród najlepszych wycieraczek. Ten produkt jest bardzo profesjonalny i będzie służył przez długi czas, nawet jeśli kosztuje dużo. Może być używany na przedniej szybie samochodu nawet przez rok lub 20000 kilometrów. Aplikacja powinna być łatwa dla tych, którzy nie mają doświadczenia. Jeśli chcesz mieć produkt wysokiej jakości, jest to konieczność.

Warto sprawdzić peny ranking niewidzialnych wycieraczek wraz z pozostałymi pozycjami i wybrać najlepszą niewidzialną wycieraczkę dla swojego samochodu i budżetu.

Niewidzialne wycieraczki - cena zastosowania

Jaki jest koszt? Mamy dobrą wiadomość. Usługa ta kosztuje od 100 do 150 złotych. W większości przypadków można uzyskać rabat, jeśli zdecydujemy się na zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną. Decydując się na tę opcję, możesz również otrzymać bezpłatną powłokę na przednią szybę. Osiągnąć oszałamiający efekt w przystępnej cenie? To zdanie najlepiej opisuje niewidzialną wycieraczkę.

Niewidzialna wycieraczka - opinie

Najpopularniejszym zabezpieczeniem szyb samochodowych jest powłoka hydrofobowa. Niska cena i korzyści, które opisaliśmy powyżej sprawiają, że jest to świetny stosunek jakości do ceny. Efekt jest również widoczny gołym okiem. W deszczowy poranek wystarczy nieco przyspieszyć, aby zobaczyć, jak krople wody ześlizgują się na bok. Jest to jeden z powodów, dla których opinie klientów na temat niewidzialnych wycieraczek są tak pozytywne. Trudno znaleźć kogoś, kto nie byłby zadowolony z tego produktu.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.