Klucze pneumatyczne udarowe

Klucze pneumatyczne udarowe

Klucz pneumatyczny udarowy jest narzędziem, bez której obejść się nie może żaden profesjonalny samochodowy warsztat. Praca jest z nim dużo łatwiejsza oraz także mniej męcząca, niż z elektrycznym kluczem, a także przebiega znacznie szybciej. Jaki pneumatyczny klucz udarowy wybrać, aby wytrzymał najtrudniejsze próby? Na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim zdecydujemy się na zakup? Już podpowiadamy.  

Jaki pneumatyczny klucz udarowy wybrać?  

Klucz pneumatyczny udarowy cechuje się bardzo wysokim obrotowym momentem. Pozwala dokładnie oraz szybko wykonywać wszelkiego rodzaju prace. Pamiętajmy, że pneumatyczne klucze do ciężarowych samochodów muszą mieć dużo większy obrotowy moment, niż do osobowych aut, a narzędzia o małym obrotowym momencie zastosujemy na przykład do wykręcenia zapłonowych świec. Duża moc pneumatycznego narzędzia pochodzi w znacznym stopniu z połączonej sprężarki z nim. Modele pneumatyczne dzięki temu są lekkie, tanie w użytkowaniu oraz także łatwe w obsłudze. Pamiętać jednak musimy, że bez kompresora odpowiedniego, z tego urządzenia nie będziemy mogli korzystać. Te właśnie elementy sprawiają, że każdy warsztat posiada w swoim wyposażeniu klucz pneumatyczny, ale nadaje się raczej średnio do zastosowania w garażowych warunkach.

Klucz pneumatyczny udarowy 3/4  

Bardzo duże znaczenie także ma rozmiar kwadratowego zbieraka, stosowanego do mocowania udarowych nasadek. Powinnyśmy wybrać model, który jest dostosowany z uwagi na przeznaczenie oraz rozmiar przykręcanych oraz odkręcanych śrub. Do najpopularniejszych kluczy należą klucze 1/2 cala bądź też 3/4 cala. Klucz pneumatyczny udarowy 3/4 przydaje się do prac cięższych, na przykład przy zmianie kół samochodów ciężarowych oraz dostawczych.   Klucz pneumatyczny udarowy jakie ciśnienie? Jeśli się zastanawiamy: klucz pneumatyczny udarowy jakie jest potrzebne ciśnienie, aby sprawnie działał? Spieszymy już z odpowiedzią. Do pneumatycznego klucza potrzebna jest sprężarka dobra, minimum 50 litrów, 2/3 tłokowa. Musi nadążyć ona pompować oraz także utrzymać wysokie ciśnienie. Klucz potrzebuje dokładnie ciśnienia od sześciu barów, a kompresor pięćdziesięciu litrów jak najbardziej uzyskać potrafi od ośmiu do dziesięciu barów.  

Dobry klucz pneumatyczny udarowy Wśród miłośników motoryzacji dużym uznaniem się cieszy udarowy klucz pneumatyczny Yato. Jest bardzo ergonomiczny oraz także solidny. Model wykonany z kompozytowych materiałów oraz duraluminium, zapewnia masę niewielką dwóch kilogramów, co wpływa dobrze na samą wydajność w długim czasie pracy. Klucz pneumatyczny udarowy jest przeznaczony do pracy pod naprawdę dużymi obciążeniami. System ze sprzęgłem młotkowym podwójnym Twin Hammer pozwala nam na uzyskanie maksymalnego obrotowego momentu w bardzo szerokim zakresie obrotów.  

Powinniśmy teraz podsumować, na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy klucz pneumatyczny udarowy. Ważne przede wszystkim są kwestie następujące: włącznik spustowy dwufunkcyjny, dopasowany kompresor oraz także prędkość obrotowa. Udogodnieniem dodatkowym może być także wyprofilowana, bardzo praktyczna rękojeść z obudową antypoślizgową.  

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.