Czy można zaoszczędzić na chwilówce

Czy można zaoszczędzić na chwilówce

Pożyczanie pieniędzy raczej nie kojarzy się z oszczędzaniem. W końcu, po pożyczkę czy kredyt zgłaszamy się w momencie, kiedy brakuje nam gotówki na bieżące inwestycje lub gdy już zmagamy się z pewnymi problemami finansowymi. Tymczasem w sieci krążą pogłoski jakoby na chwilówkach można było oszczędzić. Czy to prawda?

Darmowe podwyżki dla nowych klientów

Zacznijmy od punktu numer jeden. Wiele firm pożyczkowych oferuje tzw. darmowe pożyczki. Chodzi tutaj o pewien chwyt marketingowy, bo oferta ta kierowana jest najczęściej do nowych klientów i ma być zachętą do ponownego skorzystania (już nie za darmo) z pożyczki w przyszłości. W ten sposób też firma może zbudować sobie sporą bazę klientów, co w przypadku skutecznego marketingu jest po prostu niezbędne.

Co jakiś czas, tego typu oferty trafiają również do osób, które już wcześniej pożyczkę wzięły. Dlatego warto monitorować na bieżąco platformy internetowe, które zrzeszają instytucje pozabankowe. W końcu, jeśli możemy wziąć szybką pożyczkę i oddać dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, to jest to już świetny początek, by nam tym rzeczywiście zaoszczędzić. W takim wypadku nie ma mowy o dodatkowych, ukrytych kosztach lub prowizjach, chociaż zawsze należy sprawdzić dokładnie, czy umowa nie zawiera niejednoznacznie sformułowanych podpunktów.

Darmowe może nie, ale też się opłaca!

Jeśli wzięcie darmowej pożyczki jest już totalnie poza waszym zasięgiem, to spokojnie! Wciąż możecie wyhaczyć dobrą ofertę i wziąć pożyczkę na dobry procent. Wszystko, czego w tym momencie potrzebujemy to cierpliwość i research. Wiedzę na temat pożyczek możecie zaczerpnąć z portalu: https://pozyczka4you.pl/. Gdy już wiemy, co robić, musimy poszperać za odpowiednimi ofertami - w tym celu przydadzą się porównywarki internetowe, opinie innych użytkowników oraz fora tematyczne.

Gdy już znajdziemy najkorzystniejszą ofertę, musimy przeliczyć, czy ostateczny koszt pożyczki faktycznie się opłaca. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby zaoszczędzić na domowym budżecie i móc np. opłacić inwestycje, na których nam zależy.

W Internecie znajdziecie też liczne promocje, a także programy lojalnościowe. Poszczególne firmy, co jakiś czas, organizują konkursy, w których możemy wygrać całkowity zwrot pożyczki lub bonusy pieniężne i rzeczowe. Jeśli w jakiejś firmie jesteśmy już klientem od dawna - warto zerknąć na tamtejszy program lojalnościowy. Być może znajdziemy tam korzystną dla nas ofertę.

Oczywiście, oszczędzanie na pożyczkach nie należy do najprostszych i nie jest to “oszczędzanie” w typowym tego słowa znaczeniu. Najwięcej możemy zyskać na tzw. darmowych pożyczkach. W przeciwnym razie, dobrze szukać ofert o jak najmniejszym oprocentowaniu, tak, aby zwrócić kwotę zbliżoną do pożyczonej.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć