Salon w stylu rustykalnym - jak urządzić? Pomysły

Salon w stylu rustykalnym - jak urządzić? Pomysły

Jak urządzić rustykalny pokój dzienny?

Rustykalne pokoje często zawierają neutralne i ziemiste odcienie. Aby stworzyć przytulną rustykalną atmosferę należy stosować się do kilku zasad. Sprawdź jak udekorować salon w stylu rustykalnym

Rustykalny salon - kolory i tekstury

Kiedy dekoruje się rustykalny salon, powinno użyć się różnych tekstur i kolorów. Można również włączyć postarzane meble, aby dodać charakter do przestrzeni. Wypróbuj różne dekoracje wykonane z naturalnego drewna. Drewniane meble są również bardzo uniwersalne i mogą być sparowane z różnymi elementami teksturalnymi, takimi jak tkane kosze lub obrazy na których widnieją różne rośliny. Sylwetka brzozy może być zamontowana nad kanapą, aby pokazać piękne kolory jej kory. Użyj stonowanych kolorów akcentów, akcesoriów o tematyce zwierzęcej i odważnych krat. Prosty, całkowicie biały wygląd może być również rustykalny, o ile dodasz warstwy tekstur i tekstyliów. Alternatywnie możesz użyć pobielonych oryginalnych drewnianych desek podłogowych, aby wydobyć ich naturalne rustykalne piękno. Kiedy już stworzysz przestrzeń w stylu rustykalnym, możesz wybierać spośród wielu innych akcesoriów, które są dostępne dla tego stylu.

salon w stylu rustykalnym

 

Zobacz także: Co musisz wiedzieć rozpoczynając remont?

Wyposażenie do rustykalnego salonu

Jeśli chcesz, aby twój rustykalny salon był bardziej nowoczesny, spróbuj zmieszać nowoczesne i rustykalne elementy w rozsądny sposób. Dodanie rustykalnych akcentów do salonu może sprawić, że przypomnisz sobie swoje wycieczki z dzieciństwa. To świetny sposób, aby wprowadzić stare dobre rzeczy z zewnątrz do swojego domu.  Innym sposobem na wprowadzenie do swojego domu atmosfery klasycznych, rustykalnych wnętrz jest zastosowanie neutralnej kolorystyki. Możesz to zrobić wybierając taupe lub beżowe ściany i drewniane podłogi. Możesz również włączyć rustykalne drewniane elementy do mebli. Następnie, dodaj dekoracyjny, puszysty dywanik, aby zespoić wszystko razem. Jeśli lubisz utrzymywać rzeczy bardziej neutralne, możesz wybrać schemat kolorów, który jest komplementarny do Twojego domu. Włączenie rustykalnych elementów do Twojego salonu to najlepszy sposób na nadanie mu odpowiedniego uroku i charakteru.

Kominek do rustykalnego salonu

Dodanie kominka to doskonały sposób na dodanie rustykalnego charakteru do swojego domu. Umieść kilka elementów wokół kominka, aby uzyskać idealny punkt centralny. Możesz również wyeksponować oryginalny mur ceglany lub drewniane belki, jeśli chcesz. Jest to świetny sposób na dodanie charakteru bez wydawania fortuny. Możesz nawet użyć odważnego koloru akcentu, aby zrównoważyć neutralny kolor pokoju. Jeśli lubisz mieszać odważne kolory akcentów z neutralnymi odcieniami, spróbuj użyć miedzianych akcentów.

kominek do salonu

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.