Myjnia fryzjerska - jak wybrać?

Myjnia fryzjerska - jak wybrać?

Myjnia to niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Ma być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna, ale nie zaszkodzi również, jeśli idealnie wkomponuje się w otoczenie i będzie stanowić atrakcyjny element aranżacji wnętrza. Na rynku dostępne są różne modele myjni fryzjerskich. Na które z nich zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze?

Myjnia - wolnostojąca czy zintegrowana?

Do wyboru mamy myjnie wolnostojące lub zintegrowane. Te pierwsze sprawdzą się zwłaszcza w przypadku niewielkich salonów fryzjerskich, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca, pozwalając tym samym na optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Przy wolnostojącej myjni fryzjerskiej można ustawić fotel na kółkach, z którego korzystamy na co dzień podczas strzyżenia i modelowania włosów.

Myjnie zintegrowane natomiast to dobre rozwiązanie dla większych salonów. Posiadają one wbudowany fotel, przez co zajmują zdecydowanie więcej miejsca. Jeżeli jednak dysponujemy większą powierzchnią w naszym salonie, warto rozważyć zakup myjni kompaktowej, ponieważ jest ona o wiele bardziej wygodna, zarówno dla fryzjera, jak i klienta. Na rynku dostępne są także bardzo ekskluzywne modele zintegrowanych myjni fryzjerskich, które będą nie tylko funkcjonalnym, ale przede wszystkim designerskim uzupełnieniem wnętrza salonu.

A co z misą?

Istotnym kryterium wyboru powinna być misa myjni fryzjerskiej. Do wyboru mamy misę płytką lub głęboką. Pierwsza z nich zapewnia lepszy dostęp do włosów klienta, druga natomiast, dając większą powierzchnię do pracy, chroni przed nadmiernym chlapaniem wody. Warto mieć także na uwadze specjalne modele mis, wyposażone w praktyczne półeczki na kosmetyki.

wyposażenie salonu fryzjerskiego

Obudowa też jest ważna

Dostępne na rynku myjnie fryzjerskie są wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej. Modele z obudową wykonaną z tworzywa sztucznego to tańsze rozwiązanie, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. Do wyboru są także różne wersje kolorystyczne. Myjnia fryzjerska z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej jest jednak bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania, o które w salonie fryzjerskim niestety nietrudno.

Najważniejsza jest jakość

Bez względu na to, czy finalnie wybierzemy wolnostojącą, czy może jednak zintegrowaną myjnię fryzjerską, powinniśmy pamiętać  o tym, że najważniejsza jest jakość jej wykonania, która bezpośrednio przełoży się na komfort naszej pracy, a co za tym idzie - na zadowolenie klientów. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, dobrym pomysłem może okazać się zapoznanie się z opiniami na jego temat. W pierwszej kolejności zwracajmy uwagę na funkcjonalność myjni fryzjerskiej, a w drugiej na jej estetykę. Dobierzmy model do wielkości wnętrza, którym dysponujemy na co dzień.

Pamiętajmy też o tym, że myjnia powinna zapewniać komfort nie tylko fryzjerowi, ale także klientowi. Niezwykle ważna okaże się zatem odpowiednia pozycja podczas mycia włosów. Dobrze dobrany do myjni fotel może to zapewnić, nie powodując bólu karku czy barków. Istotna jest także właściwa ochrona przed ochlapaniem, dlatego warto postawić na odpowiednio wyprofilowane myjnie fryzjerskie.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć