Jakie urządzenie wielofunkcyjne do biura wybrać?

Jakie urządzenie wielofunkcyjne do biura wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu drukarka laserowa mogła zrobić na kimś wrażenie. Jednak standardy zmieniają się z niesamowitą szybkością. Jest to oczywiście związane z postępem technologicznym, który wpływa na każdy aspekt naszego życia. Obecnie praktycznie w każdym miejscu na ziemi można połączyć się z globalną siecią internetową, dzięki której przesyłamy rodzinie i znajomym zdjęcia z wakacji oraz filmiki. Rozwój technologiczny cały czas wpływa także na wyposażenie biur.

Coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w profesjonalny sprzęt administracyjno-biurowy, który spełni wymogi każdej firmy, niezależenie od branży. Przykładem może być coraz większa popularność urządzeń wielofunkcyjnych, które powoli zastępują tradycyjne drukarki atramentowe bądź laserowe. Jeżeli zatem zastanawiamy się, jakie urządzenie kupić do naszego biura, to warto zapoznać się z ofertą sklepu Lobos, który może zaoferować szeroką gamę takich produktów.

Czym są urządzenia wielofunkcyjne?

Często okazuje się, że zwykłe drukarki już nie wystarczają. Dlatego warto skorzystać z urządzeń wielofunkcyjnych, które znacznie rozszerzają nasze możliwości. Urządzenia wielofunkcyjne to połączenie drukarki, skanera, kserokopiarki, czasami nawet faksu. Zakup takiego urządzenia sprawi, że oszczędzimy pieniądze, ponieważ nie musimy kupować kolejnych dodatkowych sprzętów. Jest to także dobre rozwiązanie dla biur, które mają ograniczoną przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń wielofunkcyjnych?

Na rynku znajdziemy wiele modeli takich sprzętów. Warto zatem zainwestować w produkt wysokiej klasy, który posłuży nam przez wiele lat. Na początku musimy się zastanowić nad technologią wydruku, czyli po prostu nad tym, czy ma to być drukarka laserowa czy atramentowa. Modele atramentowe są z reguły nieco tańsze, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na zakup laserowego odpowiednika. Jeżeli ograniczamy się tylko do wydruku dokumentów, to drukarka atramentowa w zupełności wystarczy. W przypadku gdy musimy przygotowywać dokumenty z wykresami, obrazami, w tym także materiały promocyjne, to lepiej zainwestować w droższy model laserowy. Warto także zwrócić uwagę na koszty eksploatacyjne, które, ku zaskoczeniu niektórych, mogą okazać się wyższe w przypadku drukarek atramentowych, a to za sprawą cen tonerów z tuszami.

wybór urządzeń wielofunkcyjnych

Kolejnym aspektem jest kwestia koloru i nie chodzi tutaj o barwę obudowy urządzenia. Trzeba sobie tutaj postawić pytanie, czy będziemy drukować dużą ilość kolorowych dokumentów. Jeżeli nie, to odpowiedź jest prosta - urządzenie do kolorowych druków nie jest nam potrzebne. Istotna jest także rozdzielczość urządzenia wielofunkcyjnego. Ten parametr może być podawany na wiele różnych sposobów, ponieważ dotyczy zarówno rozdzielczości skanera (rozdzielczość optyczna), jak i drukarki (rozdzielczość kopiowania). Im wyższe wartości obu tych parametrów, tym lepsza jakość wydruku oraz skanowania. Warto także przyjrzeć się, jakie nośniki obsługują urządzenia wielofunkcyjne. Można tutaj wymienić kilka formatów np. A4 (najbardziej standardowy), A3 czy chociażby C4. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Przy zakupie urządzenia wielofunkcyjnego pomoże nam obsługa sklep.lobos.pl. Dzięki temu będziemy mieli ogląd, który model ma najlepszy wyświetlacz LCD bądź czy dany produkt ma możliwość sterowania za pomocą urządzeń mobilnych. Warto także podkreślić, że większość produktów na stronie firmy Lobos ma możliwość podłączenia do sieci Wi-fi. Dzięki temu każdy pracownik będzie miał dostęp do sprzętu - bez zbędnego instalowania sterowników.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.