Jak stworzyć stronę internetową, która będzie zarabiać?

Jak stworzyć stronę internetową, która będzie zarabiać?

Przedsiębiorca, który w dzisiejszym świecie odcina się od internetu, na własne życzenie odbiera sobie możliwości zysku i rozwoju. Dobrze zaprojektowana strona internetowa jest koniecznością, jeśli chcemy trafić do dużej liczby osób i odnieść sukces w branży. Jakie są najistotniejsze kwestie, podczas tworzenia strony internetowej w Lublinie?

Projekt graficzny strony internetowej - przydatne wskazówki

Oprawa graficzna strony internetowej jest bardzo ważna, ponieważ wywiera bezpośredni wpływ na użytkowników. Podczas tworzenia projektu witryny warto wykorzystać między innymi psychologię barw - czyli to jak konkretne kolory wpływają na emocje i perspektywę odbiorców. Estetyka strony internetowej powinna być również elegancka, w miarę możliwości neutralna. Dzięki temu stanie się także przyjemna dla wzroku, co sprzyja spędzaniu na niej większej ilości czasu przez użytkowników.

Rozmiar grafik, a optymalizacja witryny

Istotnym elementem projektu graficznego strony internetowej są grafiki - zdjęcia, logo i inne obrazy. Musimy pamiętać, żeby przesyłać je na stronie dokładnie w takim rozmiarze, w jakim będą wyświetlane. Nie ma sensu, aby był większy - ponieważ i tak zostanie przeskalowany. Duże rozmiary plików graficznych wpływają z kolei na wydłużony czas ładowania strony, co może odstraszyć użytkowników i zniechęcić ich do dalszej interakcji, a tego przecież nie chcemy.

Kod HTML na stronie - jak wpływa na jej jakość?

Innym istotnym elementem optymalizacji podczas tworzenia strony internetowe w Lublinie jest kod HTML. Powinien on być zwięzły - bez zbędnych komplikacji. Te bowiem - podobnie jak zbyt duże grafiki - sprawią, że strona będzie dłużej się wczytywać. To nie tylko odtrąca odbiorców, ale wpływa również na gorszą klasyfikację przez algorytmy wyszukiwarki Google. Z tego powodu trudniej będzie nam się pozycjonować, a nasze stawki w Google Ads będą zdecydowanie wyższe.

Kryteria jakości Google - intuicyjność, przejrzystość, przydatność

Cały projekt, zrealizowany w ramach tworzenia strony internetowej w Lublinie, powinien opierać się na trzech głównych kryteriach: intuicyjności, przejrzystości i przydatności. Dzięki ich wykorzystaniu będziemy pewni, że użytkownicy chętnie odwiedzą witrynę, a algorytmy Google sklasyfikują ją jako wysokiej jakości. W stworzeniu skutecznego projektu strony może nam pomóc na przykład agencja interaktywna - taka jak IBIF.PL: https://www.ibif.pl/ - która dysponuje wiedzą i środkami, pozwalającymi na wdrożenie sprawdzonych i dobrze zoptymalizowanych rozwiązań.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć