Usuwanie owłosienia laserem

Usuwanie owłosienia laserem

Problem zbyt bujnego owłosienia na różnych częściach naszego ciała dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeszcze do niedawna to jednak przede wszystkim panie szukały sposobów na to, aby skutecznie się go pozbyć. Obecnie zabiegi pozwalające osiągnąć dobre efekty w usuwaniu owłosienia cieszą się coraz większą popularnością również wśród mężczyzn. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się nad laserowym usunięciem owłosienia z wybranej części ciała?Laserowe usuwanie owłosienia - na czym polega?

Zabieg w trakcie którego do usunięcia owłosienia jest używany laser nazywa się epilacją laserową. Dzięki niemu możemy zniszczyć nie tylko widoczną część włosa, ale również jego cebulkę, przez co uzyskane efekty są po prostu trwalsze. Nie może zatem dziwić fakt, iż zabieg ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn chcących skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia.

Nowoczesne lasery, z których korzysta się podczas wykonywania tego typu zabiegów emitują światło, które jest pochłaniane przez barwnik znajdujący się w naszych włosach, czyli melaninę. Dzięki temu jest ono następnie zamieniane w ciepło, które niszczy włosa wraz z jego cebulką. Nie należy się przy tym martwić jakimikolwiek poparzeniami skóry. Zawiera ona bowiem znacznie mniej barwnika, przez co nie jest narażona na negatywne działanie lasera.Laserowe usuwanie owłosienia - kto może poddać się zabiegowi?

Zabieg laserowego usuwania owłosienia jest przeznaczony dla każdej osoby, która chciała by się pozbyć włosów z wybranej części ciała. Mogą to być pachy, uda i łydki, ale także twarz, klatka piersiowa, plecy, pachwiny, pośladki czy okolice bikini. Niestety, pewne schorzenia mogą wykluczyć możliwość wykonania zabiegu u konkretnej osoby. Chodzi między innymi o różnego typu choroby skóry, cukrzycę, epilepsję czy zwykłe przerwanie naskórka w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest także rozrusznik serca oraz stosowanie terapii retinoidami czy też leków i ziół fotouczulających. 

Zabieg powinien być wykonywany w okresie jesienno-zimowym, ponieważ opalenizna może sprawić, że jego efekty nie będą zadowalające. Z tego względu również należy zaprzestać używania kosmetyków samoopalających na minimum 4 tygodnie przez laserowym usuwaniem owłosienia.Laserowe usuwanie owłosienia - czy warto?

Usuwanie owłosienia przy pomocy nowoczesnych laserów to skuteczny i przede wszystkim trwały sposób na pozbycie się włosów z wybranych części ciała. Oczywiście trzeba być świadomym tego, iż dla uzyskania takiego rezultatu, konieczne jest wykonanie całej serii, która w zależności od potrzeb obejmuje zazwyczaj od 3 do 6 zabiegów. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Zabiegi są powtarzane co 5-6 tygodni, gdyż laser działa na włoski jedynie, gdy znajdują się w fazie wzrostu. Po poddaniu się całej serii zabiegów, włosy znikają na zawsze, choć zaleca się również wykonywanie zabiegów utrwalających ten efekt. Zwykle są one przeprowadzane po 2 latach od poprzednich naświetlań. 

Więcej na klinikamurano.com

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.