Soczewki okularowe recepturowe

Soczewki okularowe recepturowe

Soczewki okularowe ułatwiają nam życie i wspomagają jeden z najważniejszych dla nas zmysłów, czyli wzrok. Używają ich nie tylko ludzie z chorymi oczami, ale również ci, których oczy są często narażone na szkodliwe oddziaływanie. Jakie soczewki okularowe recepturowe wyróżniamy? 

Rodzaje soczewek recepturowych

Soczewki okularowe recepturowe dzielą się na różne rodzaje. Wyróżniamy wśród nich:

Soczewki recepturowe jednoogniskowe

Soczewki recepturowe jednoogniskowe służą do korekcji jednej wady wzroku: krótkowzroczności, przy której stosujemy soczewki ujemne lub nadwzroczności, kiedy potrzebujemy soczewek dodatnich. Należy pamiętać, że okulary z tego typu soczewkami mogą być wykorzystywane przy aktywności jednego typu, np. mogą to być okulary tylko do czytania, albo tylko do używania w codziennym życiu. W związku z tym mogą więc być noszone cały czas, albo też zmieniane w miarę potrzeb.

Soczewki recepturowe dwuogniskowe

Soczewki recepturowe dwuogniskowe składają się z dwóch segmentów o różnych mocach. Ich górna część przeznaczona jest do korekcji widzenia dali, natomiast dolna do korekcji widoczności podczas czytania. Okularów dwuogniskowych można używać do codziennego życia. Warto zaznaczyć, że wadą tego typu soczewek jest brak korekcji odległości pośrednich pomiędzy dalszym i bliższym planem oraz mało estetyczny, widoczny segment do korekcji czytania.
soczewki recepturowe

Soczewki recepturowe antyrefleksyjne do komputera

Coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem soczewek przeznaczonych do pracy przy komputerze. Nic w tym dziwnego – spędzamy przed monitorami coraz wiecej czasu, a dla wielu z nas jest to związane z codzienną pracą. Takie soczewki posiadają specjalną powłokę antyrefleksyjną, która chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania ekranu komputera. Oczy są zabezpieczone i wolniej się męczą, co znacznie ułatwia codzienną pracę.

Soczewki okularowe recepturowe progresywne

Soczewki okularowe recepturowe progresywne umożliwiają jednoczesną korekcję widzenie planu dalszego i bliższego, jak również odległości pośrednich. Są to soczewki z tzw. płynną ogniskową, która jest zależna od punktu, przez który patrzymy. Ten rodzaj soczewek recepturowych jest nowoczesną alternatywą dla soczewek dwuogniskowych. Spełniają one bardzo podobne zadanie, ale zapewniają korekcję odległości pośrednich i są zdecydowani bardziej estetyczne, ponieważ wyglądają z zewnątrz jak soczewki jednoogniskowe.

Soczewki okularowe recepturowe sportowe

Soczewki okularowe recepturowe sportowe zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby aktywnych klientów. Charakteryzują się one większą krzywizną czołową. 

Powłoki na soczewkach recepturowych

Nowoczesne hurtownie optyczne oferują również specjalne powłoki, którymi mogą być pokryte soczewki recepturowe. Możemy zamówić soczewki z następującymi powłokami:
HARD - charakteryzująca się najlepszym utwardzeniem lakierowym w produkcji soczewek H8​,
SET - posiadająca utwardzenie lakierowe, wielowarstwowy antyrefleks, a także powłokę hydrofobową i antystatyczną,
HSMC - posiadająca utwardzenie lakierowe, wielowarstwowy antyrefleks, powłokę hydrofobowa i antystatyczną,
LOTUS -  posiadająca działanie antystatyczne oraz specjalny efekt skraplający w jednakowym stopniu dla wody, jak i substancji oleistych,
STEEL – czyli bardzo odporna na zarysowania powłoka oleofobowa, która jest antystatyczna i zapobiega osadzaniu się cząsteczek pyłu i kurzu. Zawiera także wielowarstwowy antyrefleks. 

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.