Jak pielęgnować cerę po 50?

Jak pielęgnować cerę po 50?

Po 50. roku życia cera potrzebuje naprawdę dokładnej i troskliwej pielęgnacji. To mniej więcej moment, kiedy potrzeby skóry się zmieniają, a wahania poziomu estrogenów w organizmie intensywnie zmieniają jej strukturę, co staje się od razu widoczne. Możesz jednak zapobiec tym zmianom, oczywiście pod warunkiem wprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji.

Jak zmienia się cera po 50?

Z biegiem czasu nasza cera się zmienia. I to nie tylko na poziomie zewnętrznym, lecz także wewnątrz, na poziomie struktury i komórek. Dlatego jej potrzeby w zakresie pielęgnacji się zmieniają na przestrzeni lat. Po 50 cera wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje ci się, że jest zadbana i świetnej jakości, może okazać się, że na poziomie komórkowym proces starzenia już się rozpoczął na dobre.

Po 50 roku życia zmienia się poziom estrogenów w organizmie, a co za tym idzie – degenerują się struktury budulcowe skóry. Zaczyna brakować jej elastyny i kolagenu, przez co cera jest coraz mniej jędrna i elastyczna. Od razu to widać na zaburzonym owalu twarzy. Dodatkowo także szybciej pojawiają się zmarszczki, skóra jest poszarzała i gorzej się regeneruje.

Sięgaj po krem na noc

Najlepszym sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami i kiepską kondycją skóry będzie właśnie krem na noc. W czasie snu skóra lepiej wchłania składniki odżywcze i lepiej się regeneruje, a do tego potrzebuje specjalnego wsparcia. Dobry krem na noc, jak L’Oréal Age Perfect Odrodzenie Komórek, zapewnia jej właśnie takie wsparcie i to na poziomie komórkowym.

Kremy na noc mają na celu wspomaganie procesu regeneracji i odnowy. Dodatkowo także sprawiają, że zwiększa się gęstość skóry, co poprawia jej kondycję. Age Perfect Odrodzenie Komórek także wzmacnia odnowę komórek macierzystych, dzięki czemu zmiana jest trwała, na długo możesz cieszyć się efektem pięknej cery.

Zniweluj cienie pod oczami

Delikatny obszar pod oczami i wokół powiek także może potrzebować specjalnej i czułej pielęgnacji. Skóra tutaj jest cieniutka i gorzej ukrwiona, przez co szybciej się degeneruje, a wokół oczu pojawia się bardzo wiele zmarszczek mimicznych. Na dodatek te cienie i przebarwienia po 50 roku życia pojawiają się o wiele częściej.

Dlatego w pielęgnacji dojrzałych kobiet krem pod oczy, także na noc, jest koniecznością. Jego regularne stosowanie sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i ładnie się prezentuje. To od razu odejmuje lat.

Nie zapomnij o ochronie

W pielęgnacji po 50 ważne jest nie tylko regenerowanie i odżywianie. Teraz także nie możesz zapomnieć o ochronie. Dlatego stosowanie kosmetyków na dzień także jest takie ważne. Ich celem jest ochrona przed promieniowaniem UV i przed działaniem czynników zewnętrznych.

Kosmetyki pielęgnujące na dzień są delikatne i powinny mieć lekką konsystencję, by można było nałożyć je pod makijaż.

Materiał partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.