Integracja XTRF z Memsource - usprawnienie pracy tłumacza

Integracja XTRF z Memsource - usprawnienie pracy tłumacza

XTRF jest wirtualnym koordynatorem pracy tłumacza. Stanowi przede wszystkim narzędzie do zarządzania projektami tłumaczeniowymi. Wspomaga również procesy sprzedażowe, zarządzanie fakturami oraz bazami klientów i wykonawców, zawiera także moduł do wysyłania poczty elektronicznej. Program ten znajduje swoje zastosowania przede wszystkim w biurach tłumaczeniowych i działach translacyjnych dużych korporacji. Jednym słowem jest to narzędzie niezbędne dla każdego, kto pracuje jako koordynator w dużym biurze tłumaczeniowym, ponieważ pozwala ono nie tylko na zarządzanie zleceniami, kontrolę jakości tekstów, komunikację z pracownikami oraz klientami, ale także całym procesem sprzedażowym, wystawianiem faktur, dobieraniem stawek oraz sprawdzaniem płatności.

XTRF ma również możliwość tworzenia szablonów tekstu. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacjach, kiedy biuro zajmuje się przygotowywaniem specyficznego rodzaju tekstów, np. z konkretnej dziedziny naukowej lub umów sądowych. 

XTRF oferuje możliwość integracji z różnego rodzaju programami typu CAT (computer-assisted translations), czyli aplikacjami do realizowania tłumaczeń wspomaganych komputerowo. Tego rodzaju tłumaczeń nie należy jednak mylić z tłumaczeniem maszynowym, z czym mamy do czynienia w przypadku popularnego narzędzia używanego przez internautów, jakim jest Google Translate. Tego rodzaju programy pozwalają tłumaczowi w przygotowaniu tekstu do pracy, m.in. poprzez podzielenie go na segmenty.

Pełna kontrola nad tłumaczeniami z każdego miejsca na świecie

Jednym z programów tłumaczeniowych jest aplikacja Memsource. Pozwala ona tworzyć wirtualne słowniki i zapisywać je w systemie, co usprawnia pracę tłumacza. Sekwencje tekstu wprowadzane na bieżąco przez translatora zostają zapisane w bazie danych, a następnie są porównywane z każdą nowo wprowadzaną treścią. Dzięki temu tłumacz nie musi sporządzać kilkakrotnie tłumaczenia tego samego tekstu, ponieważ program rozpoznaje wpisywane frazy i porównuje jej z innymi.

Memsource połączone jest z zewnętrznym serwerem, gdzie dane są automatycznie zapisywane i tworzone są kopie zapasowe. W związku z tym nikt, kto korzysta z tego rozwiązania, nie musi obawiać się utraty danych w wyniku uszkodzenia dysku komputera lub innego podzespołu. Wszystkie wprowadzone treści są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. System jest odporny na działanie wirusów czy śledzącego, złośliwego oprogramowania, co zapewnia bezpieczeństwo danych na nim umieszczonych.

Możliwość integracji programu Memsource z XTRF pozwala na współpracę z tłumaczami na całym świecie poprzez dostęp do wi-fi, np. w pociągu, w bibliotece lub z każdego innego miejsca, skąd wykonujesz pracę zdalną. Można także obsługiwać ją w urządzeniach mobilnych. Aplikacja umożliwia pracę w większości popularnych formatów, takich jak: doc., rtf. czy xls. Integracja Memsource z XTRF jest prosta i intuicyjna. Wystarczy skorzystać z menu ustawienia i wybrać Memsource w dostępnych systemach zewnętrznych (external systems).

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć