4 proste sposoby na piękne i modne paznokcie matowe – wykorzystaj najlepsze lakiery hybrydowe

4 proste sposoby na piękne i modne paznokcie matowe – wykorzystaj najlepsze lakiery hybrydowe

​Podobają Ci się paznokcie matowe, ale dotychczas nawet nie próbowałaś ich robić z obawy przed tym, że to zbyt trudne? Specjalnie dla Ciebie przedstawiamy 4 sposoby na matowe wykończenie, które możesz łatwo i szybko uzyskać z produktami, które na pewno masz w domu.

• Paznokcie matowe wykonane z użyciem topu

Pierwszym i najbardziej profesjonalnym sposobem na paznokcie matowe jest użycie specjalnego topu. To także bardzo proste i szybkie, bo polega na nałożeniu produktu matującego na kolorowy lakier. Możesz zatem zmatowić każdy kolor, jaki masz w swojej kosmetyczce, co sprawia, że zyskujesz mnóstwo opcji na kolejne stylizacje.

Znajdziesz matowe topy zarówno do hybrydy, jak i do tradycyjnych lakierów do paznokci. Możesz więc wykorzystać to wykończenie niezależnie od stosowanej techniki. Użycie topu matującego to rozwiązanie, które zajmuje najmniej czasu. W przypadku hybrydy wystarczy zamienić zwykły top, którego i tak musisz użyć, na matowy. Przy zwykłym lakierze musisz tylko nałożyć dodatkową warstwę.

• Matowienie

• paznokci bloczkiem polerskim

Kolejny łatwy, choć bardziej czasochłonny sposób na paznokcie matowe, to matowienie bloczkiem polerskim. Ta technika sprawdzi się najlepiej, jeśli robisz manicure hybrydowy albo żelowy. W przypadku tradycyjnych lakierów warstwa może być zbyt cienka i uszkodzić się nawet przy niewielkim nacisku.

Matując paznokcie w ten sposób, musisz być bardzo delikatna. Operuj polerką sprawnie, ścierając równo wierzchnią warstwę utwardzonego topu i poruszając nią w różnych kierunkach. Dzięki temu unikniesz powstawania zarysowań i dokładnie wygładzisz powierzchnię. Pamiętaj, że im mniejsza gradacja bloczka polerskiego, tym efekt będzie lepszy.

• Soda lub mąka kukurydziana w lakierze do paznokci

Czy pomyślałabyś kiedykolwiek, że podczas robienia manicure`u możesz wykorzystać sodę albo mąkę ziemniaczaną? Otóż nietypowym domowym sposobem na paznokcie matowe jest zmieszanie lakieru z jednym z tych składników, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni. Po prostu wylej trochę lakieru na folię i dosyp do niego odrobinę proszku. Następnie użyj pędzelka do nałożenia mieszaniny na paznokcie. Po wyschnięciu uzyskasz piękny, matowy efekt!

• Szybki mat dzięki gorącej parze

Jeśli chcesz zrobić paznokcie matowe tradycyjnym lakierem, a nie masz odpowiedniego topu, możesz użyć pary wodnej. Wystarczy, że świeżo pomalowane paznokcie potrzymasz nad nią przez kilkadziesiąt sekund. Po tym czasie lakier zmatowieje i wystarczy tylko poczekać aż wyschnie — tak jak zwykle. I gotowe!

Wybierz swój sposób na matowe wykończenie oraz najlepsze lakiery hybrydowe

Jaki widzisz, matowe paznokcie możesz zrobić na różne sposoby — wykorzystując do tego najlepsze lakiery hybrydowe albo to, co akurat masz w domu. Mimo wszystko, jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie i naprawdę imponującej trwałości, postaw na specjalny top matujący. Jego użycie jest proste i szybkie. Dzięki niemu w takim samym czasie, jaki poświęcasz zwykle na manicure, uzyskasz zupełnie inny efekt na paznokciach.

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.