Aranżacja pokoju dziecięcego tanio i estetycznie: czy to możliwe?

Aranżacja pokoju dziecięcego tanio i estetycznie: czy to możliwe?

Wszyscy wiemy jak drogie bywają remonty. Pokój dla dzieci powinien spełniać wiele wymogów. Przede wszystkim wyposażenie musi rosnąć razem z dzieckiem, a dekoracje zawsze dostosowujemy do poziomu rozwoju malca. Urządzenie przytulnego pokoju dla dziecka to jednak konieczna kwestia dla rodzica. Jeśli zastanawiasz się jak to zrobić nie rujnując budżetu, sprawdź nasze rady. Po tym artykule na pewno uda Ci się sporo zaoszczędzić. Czytaj dalej!

Aranżacja pokoju dziecięcego - jak zaoszczędzić?

Jeśli chcesz, aby Twój pokój dziecięcy wyglądał stylowo, ale nie chcesz wykorzystać na ten cel oszczędności życia, nadal możesz stworzyć zachęcające i ciepłe środowisko dla malucha. Aby urządzić pokój przystępnie finansowo powinieneś zacząć od listy tego co już masz, a co ewentualnie należy dokupić. Na pewno zdziwi Cię jak wiele rzeczy posiadasz na miejscu!

Dzieci uwielbiają kolory - zaszalej z farbami!

Istnieje wiele sposobów na aranżacje pokoju dziecięcego w budżecie. Farba jest jedną z najbardziej przystępnych opcji. Zastosowanie cytrusowej farby na ścianach rozjaśni pokój i będzie dobrze komponować się z innymi kolorami w pomieszczeniu. Użyj kreatywnych pomysłów, aby zaakcentować ściany z zabawnymi wzorami. Do dekoracji możesz także zaangażować dziecko Wspólnie spędzony czas nie tylko pogłębi Waszą relacje, ale także zaowocuje unikalnym graffiti.

dziecięce dekoracje do pokoju

Postaw na dekoracje ścian w pokoju dla dziecka

Naklejki ścienne z filcu i fototapety to kolejne niedrogie sposoby, aby dodać ciekawy efekt do prostych, niezbyt kolorowych ścian. Aplikuj je na przeciwległych ścianach lub tylko na fragmentach jednej strony. Aby uzyskać najbardziej kreatywny look, spróbuj stworzyć freestyle'owy mural na ścianie i zachęć swoje dzieci do pomocy. Wykorzystajcie farby i inne dostępne materiały dekoracyjne. Będziesz zdumiony rezultatami! Jeśli masz wystarczający budżet, możesz również włączyć do pokoju dziecięcego obrazy i plakaty oraz półki do przechowywania.

Upcykling mebli i wyposażenie do pokoju dziecięcego

Jeśli nie masz pieniędzy na zakup nowych mebli, rozważ upcykling starych przedmiotów. Możesz nawet wykorzystać stare meble rodziców i dziadków. Warto zapytać znajomych czy nie chcą się czegoś pozbyć. Do upcyklingu mebli można użyć pędzla i lakierów. Dzieci często mają tendencję do bycia zbieraczami i wkrótce wypełnią pokój swoimi skarbami. Miejsce do przechowywania stanie się niezbędne, a dzięki dodatkowym meblom pokój nie będzie wyglądać na zagracony. Przestrzeń do przechowywania musi być wystarczająco duża, aby pomieścić potrzeby dziecka. 

meble do pokoju dla dziecka

Aranżacja pokoju dla chłopca i dziewczynki

Jeśli udekorujesz pokój chłopca, dobrym pomysłem jest włączenie ulubionego hobby dziecka lub kolekcji do projektu. Na przykład, jeśli pragnie zostać strażakiem, włącz motywy ognia i wozów strażackich do projektu jego pokoju. Dekoracje dla fana pojazdów mogą zawierać drogowe dywaniki, półki na skrzydła samolotów, wyścigowe warcaby i znaki stopu. Jeśli Twoja córka jest w miłośniczką baśni, rozważ dodanie smoka, rycerza i ksieżniczek aranżując ściany. Pokój podróżnika po świecie miałby mapę lub zamek. Projekt pokoju szkolnego mógłby zawierać tradycyjne biurko szkolne i przybory papiernicze. 

 

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.