Lampa Stroboskopowa

Lampa Stroboskopowa

Lampa stroboskopowa to bardzo przydatne narzędzie w szeroko pojętej mechanice samochodowej. Jej użycie jest niezbędnym czynnikiem celem sprawdzania i wyregulowania zapłonu w silnikach benzynowych. Dlaczego wyregulowanie momentu zapłonu będzie tak istotne? Z uwagi na to, iż to właśnie tenże parametr będzie w przyszłości odpowiedzialny za osiągi i żywotność silnika. Oczywiście podczas regulacji należy mieć na uwadze zalecenia producenta danego silnika, gdyż tylko wówczas możliwie będzie uzyskanie pełnej mocy silnika z jak najmniejszym zużyciem paliwa. 

Ceny lamp stroboskopowych 

Najtańszą lampę stroboskopową można dostać już za nieco ponad dziewięćdziesiąt złotych. Oczywiście, im bardziej zaawansowany modlę wybierzemy, tym bardziej cena lampy wzrośnie. Na przykład, podstawowa wersja takiego typu lampy nie posiada wyświetlacza, który ułatwia zdecydowanie jej obsługiwanie o odczytywanie zadanych parametrów. Na rynku istnieją również lampy, które służą celem ustalania momentu zapłonu w silnikach diesla. Lampa stroboskopowa do diesla to zdecydowanie najdroższa opcja, z uwagi na najbardziej zaawansowaną technologię. 

Do czego potrzebna jest lampa stroboskopowa? 

Przede wszystkim warto się dowiedzieć, jak w ogóle funkcjonuje silnik auta. Aby mógł pracować prawidłowo, niezbędna mu będzie nie tylko odpowiednia odpowiednią ilość paliwa, ale również powietrze i iskra, dzięki której odbywa się zapłon mieszanki z jednoczesnym odpowiednim ułożeniem tłoka w samochodowym cylindrze. Producenci silników określają moment zapłonu w postaci kata zapłonu przedstawionego w stopniach, w stosunku do tak zwanego górnego zwrotu co do punktu umiejscowienia tłoków w cylindrze, które na ogół wynosi jedynie kilka stopni. Lampy błyskowe stroboskopowe emitują światło umożliwiające określanie kąta wyprzedzania zapłonu, w momencie, kiedy silnik pozostaje uruchomiony. Później trzeba dokonać porównania skali umieszczonej na obudowie sprzęgła razem ze znakiem, który naniesiony został na koło zamachowe sprzęgła. Celem poszukiwania specjalnej lampy stroboskopowej odpowiedniej jakości warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Można tam liczyć na korzystne ceny. Jeżeli potrzebujesz lampy stroboskopowej i chcesz ja kupić bez wychodzenia z domu, odwiedź www.narzedzia-esklep.pl, renomowanego sprzedawcę narzędzi specjalistycznych i zrealizuj zakup w 100% online !

Uwaga na temat działania lamp stroboskopowych

Lampy stroboskopowe mają ten minus, iż im wyższe obroty silnika, tym znak na kręcącym się kole zamachowym będzie dużo bardziej rozmazany. To samo tyczy się profesjonalnych lamp posiadających palnik ksenonowy. Tylko tam efekty będą mniej widoczne, ponieważ błysk ksenonowej lampy trwa nieco krócej. W takiej lampie czas błysku trwa zaledwie 250 mikrosekund. Przy obrotach na poziomie 3000 obr./min znak znajdujący się na kole będzie trzy razy szerszy, aniżeli przy 1000 obr/min. To jak najbardziej zrozumiałe, gdyż koło w takim samym czasie błysku musi wykonać 3 razy dłuższą drogę. Ostrego znaku na kole raczej nie uda się nigdy uzyskać (chyba tylko i wyłącznie robiąc zdjęcie, ale i to w przypadku zastosowania najkrótszego czasu migawki). Kąt wyprzedzania można ustawiać dokładnie bez względu na to jak długo będzie czas błysku lampy. 

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.