Z czego składają się dmuchane place zabaw dla dzieci?

Z czego składają się dmuchane place zabaw dla dzieci?

Dmuchane place zabaw to jedna z najpopularniejszych form tego rodzaju atrakcji. Dzięki swojej złożoności modele te pozwalają na cieszenie się różnymi rodzajami zabawy i nieprędko nudzą się nawet najbardziej wymagającym pociechom. Z jakich elementów składają się dmuchane place zabaw? Jak wybrać najlepszy model tego rodzaju atrakcji?

Zabawa na dmuchanych placach zabaw

Nie jest tajemnicą, że dzieci wprost uwielbiają zabawę na kolorowych dmuchańcach. Rozrywka ta ma dla nich dużą wartość – dostarcza ogromnej frajdy i stanowi okazję do spędzenia długiego czasu na aktywności fizycznej, tak potrzebnej rozwijającym się maluchom. Wspólna zabawa na dmuchanych atrakcjach to dla maluchów źródło fantastycznych wspomnień, o których nie sposób zapomnieć nawet przez wiele miesięcy.

Z jakich elementów może składać się dmuchany plac zabaw?

Dmuchane place zabaw to jedna z najbardziej efektownych form tych atrakcji. Najmłodszych kuszą one rozległą dostępną przestrzenią zabawy, różnorodnością aktywności, które można na nich wykonywać, oraz konstrukcją, która sprawia, że podczas tej zabawy nie sposób się nudzić. Jakie elementy zwykle wchodzą w skład dmuchanego placu zabaw?

Dmuchany zamek – skakaniec

Dmuchany skakaniec to najprostsza forma tego rodzaju atrakcji. Najważniejszym jego zadaniem jest dostarczenie maluchom rozległej przestrzeni, w której bez przeszkód mogą skakać, urządzać konkursy na najwyższy wyskok czy wykonywać różnego rodzaju akrobacje bez obaw o stłuczenia na skutek upadku. Miękkie, dmuchane podłoże oraz ścianki ogradzające skakaniec zapewniają beztroską, bezpieczną zabawę.

Dmuchane zjeżdżalnie

Dmuchane zjeżdżalnie to festynowa klasyka, przyciągająca dzieci różnych grup wiekowych. W element ten wyposażone są liczne dmuchane place zabaw. Zjeżdżalnie często bywają zastosowywane w nich jako element toru przeszkód, pozwalając uczestnikom zabawy zwieńczyć niełatwą wspinaczkę wesołym zjazdem.

Tor przeszkód z elementami wspinaczki

Tory przeszkód to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci form atrakcji. Szczególną radość czerpią z niej te maluchy, które cenią sobie wyzwania i nie zadowala ich prosta zabawa polegająca na skakaniu czy zjeżdżaniu. Wkomponowywane w dmuchane place zabaw tory przeszkód charakteryzują się zwykle dość niską trudnością, dzięki czemu mogą z nich korzystać zarówno doświadczone starszaki, jak i najmłodsi uczestnicy zabawy. Dostępne w takich atrakcjach przeszkody to zwykle tunele, poprzeczki, drabinki, liny do wspinania oraz różnego rodzaju nierówności podłoża, na przykład progi.

Dekoracje i tematyczne elementy ozdobne

Dzięki stale polepszającym się technicznym rozwiązaniom produkcyjnym obecnie możliwe jest wytwarzanie bogato zdobionych, niezwykle barwnych modeli dmuchańców. Na rynku coraz częściej spotyka się na przykład atrakcje tematyczne, wyposażone w szereg zdobień nawiązujących do określonego, lubianego przez dzieci motywu.

Oprócz klasyków, takich jak dmuchańce z motywem dżungli czy sawanny, można także wybrać modele przywodzące na myśl piracki statek czy konstrukcje wznoszone z kolorowych klocków. Te i wiele więcej dmuchanych placów zabaw znajdziesz na przykład w ofercie GunGan, dostępnej na stronie https://gungan.pl/69-dmuchane-place-zabaw.

Artykuł partnera

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.