Tornister dla dziewczynki - trendy 2022

Tornister dla dziewczynki - trendy 2022

Pierwsze klasy szkoły podstawowej są ogromnym wyzwaniem nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodziców. Maluchy obawiają się przede wszystkim tego, jak ułożą się ich relacje z nauczycielami i rówieśnikami. Rodzice również nie są pewni, czy szkoła będzie miała wyłącznie pozytywny wpływ na rozwój dzieci, liczą się jednak także z kosztami finansowymi, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć, gdy urocze maluchy zmienią się w uczniów. Koszty pojawiają się na każdym kroku, a jednym z ich źródeł jest wyprawka szkolna, a w niej – tornister dla dziewczynki.

Dlaczego warto zainwestować w tornister?

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, z jakiego rodzaju tornistra nasza córka ucieszy się w mniejszym, a z jakiego w większym stopniu, powinniśmy postawić sobie inne pytanie. Ostatnie lata to czas, w którym pod adresem tornistrów padło wiele oskarżeń. Warto zastanowić się więc nad tym, czy rzeczywiście ich zakup ma sens. Może się przecież okazać, że to nie tornister a plecak jest lepszym rozwiązaniem,

Lekarze podkreślają, że choć kluczowe znaczenie ma nie tylko wiek, ale i wzrost dziecka, tornister dla dziewczynki do pewnego momentu jest znacznie lepszą opcją niż plecak. Pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru na obu ramionach, a jego konstrukcja uniemożliwia naśladowanie starszych koleżanek chętnie noszących plecaki i torebki na jednym ramieniu. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że każdy tornister będzie tak samo udanym zakupem. Tylko modele właściwie zakładane nie będą powodować dyskomfortu podczas ich noszenia. Warto o tym pamiętać i przywiązywać dużą wagę do nauki samego noszenia tornistra. Stawka jest duża, bo odpowiednie nawyki są w stanie uchronić dziecko przed wadami postawy.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Decyzja o tym, aby skoncentrować się na tornistrach, na razie nie stawiając na klasyczne plecaki, z pewnością ułatwi nam analizę oferty rynkowej. Jak już jednak wspomniano, nie każdy tornister dla dziewczynki będzie tak samo udanym zakupem. Mówiąc o cechach idealnego modelu warto więc rozpocząć od jego wagi. Bardzo często można usłyszeć o tym, że tornistry są zbyt ciężkie. Ich producenci podkreślają, że często dzieje się tak z winy uczniów, którzy wrzucają do plecaków nie tylko książki i zeszyty, ale również maskotki, zabawkowe samochody i dziesiątki innych rzeczy. Jest w tym nieco prawdy. Prawdą jest jednak i to, że nie każdy tornister jest idealnie lekki. Warto przyjąć zasadę, że bez obciążenia tornister nie powinien ważyć więcej niż kilogram. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że plecy dziewczynki nie będą zagrożone.

Inną cechą dobrych tornistrów jest imponująca liczba dodatkowych usztywnień oraz tych rozwiązań, które ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy. Absolutne minimum to w takim wypadku dobrze wyprofilowany tył, choć mile widziane są także szerokie szelki wykonane z wysokiej jakości materiałów i usztywnienie dołu zwiększające wytrzymałość tornistra i wygodę jego noszenia. Sam materiał, z jakiego wykonany jest interesujący nas model, także nie powinien być przypadkowy. Jego wytrzymałość wydaje się nam czymś oczywistym. Warto jednak dążyć również do tego, aby był to materiał wodoodporny i łatwy w czyszczeniu. Dziewczęta są w tym kontekście bardziej wrażliwe niż chłopcy. Gdy więc ich tornister szybko będzie się brudzić, w pewnym momencie odmówią jego noszenia. Jeśli dziecko jest już na tyle samodzielne, że porusza się po mieście bez opieki rodzica, warto postawić na tornister wyposażony w dodatkowe elementy odblaskowe. Ich obecność z pewnością przyczyni się do poprawy widoczności dziecka na drodze zwiększając jego bezpieczeństwo.

Tornistry dla dziewczynek znajdziesz na stronie sklepu https://nos-to.pl/kategoria-produktu/tornistry/tornistry-dla-dziewczynek/

Tornister dla dziewczynki

Modne tornistry dla dziewczynki 2022

Jeśli tornister dla dziewczynki ma się podobać swojej nowej właścicielce, dobrze jest zaznajomić się z trendami, jakie będą panować w roku szkolnym 2022/2023. Choć te zmieniają się dynamicznie, wiele wskazuje na to, że nadal modne będą tornistry z motywami tropikalnymi, kwiatami, sercami oraz piórkami. Już teraz można też dostrzec znaczący wzrost liczby tornistrów wyposażonych w błyszczące detale. W 2022 znakomicie prezentują się nie tylko klasyczne tornistry odblaskowe, ale również modele bardziej dyskretne, posiadające niewielkie błyszczące elementy nadające im charakteru.

Nie wszystkie dziewczynki lubią tornistry z nadrukami. Miłośniczkom modeli jednokolorowych z pewnością docenią to, że w tym sezonie ponownie królować będą pastele. Pięknie prezentuje się miętowy tornister dla dziewczynki, nie powinniśmy mieć jednak problemu również ze znalezieniem modelu w odcieniu pudrowego różu oraz błękitu.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne. 

Warto zobaczyć