Jakie przybory szkolne przydadzą się pierwszakowi?

Jakie przybory szkolne przydadzą się pierwszakowi?

Pierwsze dni szkoły są nie tylko ważne, ale i niezbyt proste dla młodego człowieka. Uczeń staje przed dużym wyzwaniem i jeśli rodzą się w nim obawy, trudno uznać je za pozbawione uzasadnienia. Spotkanie z nowym miejscem, kolegami i nauczycielami z pewnością będzie jednak łatwiejsze, jeśli budzić będzie pozytywne skojarzenia. Warto więc zrobić wszystko, aby maluch czuł, że jest wyjątkowy, a wszystko wokół niego lśni nowością. Przybory szkolne wybrane odpowiednio starannie z pewnością ułatwią te zadanie. Pomogą zwalczyć lęk przed szkołą zmieniając go w uczucie ekscytacji.

Jak nie dać się zwariować?

Może wydawać się, że skompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty będzie wyjątkowo przyjemnym zadaniem. Rzeczywiście, poszukiwanie zeszytów, piórników oraz długopisów daje wiele radości, rodzice często skarżą się jednak, że stanowi duże wyzwanie dla ich budżetu. Na szczęście, mamy do czynienia z problemem, który można rozwiązać. Kluczem do sukcesu jest zrobienie mądrych zakupów.

Zwykle możemy usłyszeć, że nie należy ich odwlekać w czasie. W przypadku przyborów szkolnych dla pierwszoklasisty jest to zasada szczególnie trafiona. Owszem, tuż przed końcem wakacji w każdym sklepie piórniki, zeszyty i kredki imponują różnorodnością, nie oznacza to jednak, że ich wybór staje się przez to łatwiejszy. Sporym problemem staje się także dość wygórowana cena tego rodzaju rozwiązań, z jaką mamy do czynienia. Przeważnie rozwiązania jak gdyby stworzone z myślą o maluchach są znaczni droższe niż te, które pojawiają się poza tym gorącym okresem.

Wybranie się na zakupy tuż przed rozpoczęciem szkoły, może pełnić pewnego rodzaju funkcję terapeutyczną. Dziecko ma możliwość wybrania piórnika lub zeszytów, a tym samym – możliwość oswojenia się z myślą o tym, że nie będzie już przedszkolakiem, ale uczniem. Nie należy z nich rezygnować, jeśli jednak chcemy, aby budżet nie stracił na nich więcej niż powinien, większość przyborów dobrze jest kupić z wyprzedzeniem. Zakupy z pewnością nie będą przez to mniej udane, a my zapłacimy dokładnie tyle, ile powinniśmy.

Co kupić pierwszakowi?

Odpowiedź na pytanie o to, jakie przybory szkolne kupić pierwszakowi nie jest prosta. Choć program nauczania jest taki sam dla wszystkich dzieci w Polsce, szkoły mają pewną autonomię dzięki której nie w każdej jest on realizowany dokładnie w ten sam sposób. W rezultacie jedne przybory potrzebne są bardziej, inne zaś zdecydowanie mniej. Przed zakupami warto więc odwiedzić stronę www szkoły, a nawet – skontaktować się z sekretariatem. Coraz powszechniejszą praktyką jest tworzenie specjalnej listy przyborów, które powinny znaleźć się w dziecięcym tornistrze, dobrze jest więc upewnić się, że czy i w szkole dziecka nie ma takiego zwyczaju.

Jeśli szkoła nie podaje własnych wytycznych odnoszących się do wyprawki, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotować ją w oparciu o wytycznej znajdujące się w Internecie. Zarówno osoby zatrudnione w sklepach papierniczych, jak i nauczyciele chętnie piszą przecież o tym, w co należy, w pierwszej kolejności, zaopatrzyć pierwszaka. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście piórnik, temperówka, ołówek i gumki do mazania, dziecko musi jedna posiadać również zeszyty, przynajmniej dwa długopisy oraz zestaw kredek – tak świecowych, jak i ołówkowych. Z odpowiednim wyprzedzeniem warto też zaopatrzyć się w farby akwarelowe i plakatowe oraz w komplet flamastrów. Nie będą one potrzebne dziecku już pierwszego dnia szkoły, z pewnością jednak w pewnym momencie trzeba będzie przynieść je na zajęcia.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.