Angielski na zamówienie

Angielski na zamówienie

Nie jesteś z językiem angielskim za pan brat już od szkolnych lat? Słownictwo nie chce wchodzić do głowy, a gramatyka wciąż się myli? Musisz jednak napisać w tym języku ważne pismo urzędowe, albo wstęp do pracy magisterskiej? Nie ma prostszego rozwiązania niż zgłoszenie się do firmy, która zajmuje się tym zawodowo. Co dokładnie robią takie firmy i jak wygląda ich dostępność na terenie Krakowa?

Firmy specjalizujące się tłumaczeniem na angielski oferują różnorodne usługi. Nieważne, czy wymaga to godziny pracy, czy pięciu dni - każda z nich podejmie się zadania w profesjonalny sposób. Bardzo często zatrudniani są tam native speakerzy języka angielskiego. Ale kto to właściwie jest? Są to osoby, które wychowały się w kraju, w którym językiem urzędowym jest właśnie angielski, tym samym jest to dla nich język ojczysty.

Od dokumentu po poezję

Nawet jeśli potrafisz komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim, nie jest to równoznaczne z tym, że będziesz umiał poprawnie przetłumaczyć specjalistyczny tekst. Zrobią to natomiast firmy zajmujące się tłumaczeniem na angielski.

Oferują one kilka typów tłumaczeń, takich jak: pisemne, ustne, audyt językowy czy usługi graficzne. Pierwszy rodzaj można podzielić na translację zwykłą, przysięgłą, ekspresową, specjalistyczną, czyli taką, która poza umiejętnościami językowymi wymaga od tłumacza także szerokiej wiedzy. Do tłumaczeń zwykłych zalicza się także weryfikację, czyli ponowne sprawdzenie przekładu przez innego tłumacza; redakcję native speakera, który zapewni stuprocentową poprawność, a także copywriting, oznaczający napisanie w języku angielskim chwytliwego tekstu np. na fanpage lub sklep internetowy.

Tłumaczenia ustne również dzielą się na kilka dziedzin. Są to między innymi tłumaczenia symultaniczne, wymagające niesamowitej podzielności uwagi osoby, która dokonuje przekładu. Jest to tłumaczenie np. prowadzonej na żywo konferencji czy wykładów, dlatego niezbędna jest nienaganna znajomość obu języków - tłumaczonego oraz tego, na który wypowiedź ma być przełożona. W takim wypadku, bardzo ważne jest ciągłe skupienie na najwyższym poziomie, dlatego najczęściej zatrudnianych jest dwóch tłumaczy, którzy zmieniają się co 15 minut. Tłumaczenie szeptane to rodzaj symultanicznego, jednak przeprowadzane jest w niewielkim gronie osób i nie wymaga specjalistycznego sprzętu.

Kolejnym rodzajem tego typu translacji jest tłumaczenie przysięgłe, inaczej uwierzytelnione, wykonywane przez osoby zaufania publicznego, uprawnione przez Ministerstwo Sprawiedliwości i specjalizujące się w różnego typu dokumentach sądowych, zaświadczeniach, certyfikatach czy innych instrumentach prawnych. Audyt językowy natomiast skierowany jest zwłaszcza do właścicieli firm. Jest to dobre narzędzie do miarodajnego sprawdzenia umiejętności językowych pracowników. Taką opcję proponuje między innymi biuro Alingua - Więcej dowiesz się na alingua.pl >>

Wiele firm proponuje również tłumaczenia literackie, które wymagają nie tylko znajomości języka, ale również różnic kulturowych, umiejętności interpretacji oraz stosowania efektów stylistycznych.

tłumaczenia na język angielski

Tłumaczenia na język angielski - Kraków

W Krakowie z pewnością znajdziemy wielu tłumaczy działających zarówno indywidualnie, jak i w dużych firmach. Jeśli jednak masz do przełożenia na język angielski ważny dokument lub potrzebujesz tłumacza podczas ważnego spotkania biznesowego, postaw na doświadczone biuro. W Krakowie taką firmą jest właśnie Alingua, która oferuje usługi wykonywane przez specjalistów, działających w tej dziedzinie od wielu lat. Bezpłatna wycena tłumaczenia zostanie sporządzona już w ciągu 15 minut, dlatego jeśli zależy Ci na czasie, jest to idealna opcja.

Tłumaczenia na angielski mogą przysporzyć wielu problemów. Odmienność językowa, idiomy czy specjalistyczne frazy to elementy, które często stają się dla Ciebie barierą, nawet jeśli komunikatywnie posługujesz się tym językiem. W takim wypadku, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego biura tłumaczeń, by mieć pewność, że zlecony przez Ciebie tekst lub translacja ustna będą w stu procentach poprawne.

O serwisie

Poradnik lifestylowy. Znajdziesz tu ciekawe artykuły dotyczące zdrowego trybu życia, urządzania wnętrz czy porady motoryzacyjne.